طرح جنجالی مجلس برای ترک مذاکرات رد شد

مجلس, مذاکرات هسته ای , توقف مذاکرات هسته ای

جعفرزاده ایمن آبادی در تشریح جلسه صبح امروز فراکسیون رهروان ولایت خبر از رد طرح ۳ فوریتی مجلس برای توقف مذاکرات هسته‌‌ای داد و گفت : به نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی تیم مذاکره کننده به خوبی توانسته روند مذاکرات را اداره کند و طرف آمریکایی نیازمند ترک مذاکرات است.

خبرگزاری خانه ملت: غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در تشریح جلسه صبح امروز فراکسیون رهروان ولایت با بیان این که موضوعات متنوعی در این جلسه مطرح شده‌است ، گفت: مهم‌ترین مساله‌ای که مورد بررسی قرار گرفت ، طرح ۳ فوریتی مجلس برای توقف مذاکرات هسته‌‌ای بود که با مخالفت قاطع نمایندگان حاضر در جلسه قرار گرفت.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: به نظر نمایندگان مجلس منافع ملی جمهوری‌اسلامی اقتضا می‌کند ما اقدم تقلیدی در مقابل کنگره و سنای آمریکا انجام ندهیم. در کنگره آمریکا دعوای سنگینی بین جمهوری‌خواهان و دموکرات ها وجود دارد . در ایالات متحده همانند جمهوری اسلامی رهبری واحد و فرزانه وجود ندارد که سیاستی واحد را تدوین نماید و هرکس در واشنگتن سهم خود را از قدرت مطالبه می‌کند.  نمایندگان کنگره و سناتورهای آمریکایی به دنبال منفعت‌طلبی‌های شخصی و حزبی می‌باشند و در عوالم خودشان سیر می‌کنند.

وی با بیان این که تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران و کلیت نظام جمهوری‌اسلامی به خوبی مذاکرات‌ را اداره کرده‌اند ، گفت: آمریکایی‌ها نیازمند ترک میز مذاکرات هستند و ما نباید بهانه به دست آنها بدهیم. ایران در مذاکرات هسته‌ای به امتیازات خوبی دست یافته است، آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که ایرانی‌ها را عصبانی کنند و فضایی برای ترک مذاکرات ایجاد کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: مطالبی که در موضع گیری های امریکایی‌ها بیان شده به هیچ وجه در پای میز مذاکرات مطرح نشده‌است  و آنها دنبال تبلیغات رسانه‌ای هستند. آمریکایی ها از انتشار فکت شیت به شدت پشیمان هستند و اظهاراتی مبنی بر حق و حقوق هسته ای ایران را را بیان داشته اند که نمی‌توانند از آن عقب نشینی کنند. عملکرد مناسب ایران در مذاکرات هسته ای ، آمریکایی ها و به خصوص جمهوری‌خواهان را عصبانی کرده‌است.

وی با تاکید برپیگیری روند مذاکرات هسته‌ای براساس منویات تدوین شده مقام معظم رهبری گفت: از دید اعضای فراکسیون رهروان ولایت ، مقام معظم رهبری روند مذاکرات را تاکنون تایید نموده‌اند و خلا قانونی در مورد مذاکرات نیز وجود ندارد. تصویب هرگونه قانونی که دست پاگیر باشد تنها به ضرر منافع ملی ایرن است. البته مباحثی در مورد لغو تحریم ها و بازرسی های PMDمطالبی مطرح گردیده است باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با بیان این که از گرفتار شدن در مجادله جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها باید پرهیز شود ، گفت: فراکسیون رهروان ولایت تصمیم گرفته است به زودی با صدور بیانیه‌ای رسمی نسبت به مسائل مطرح شده توسط آمریکایی‌ها به صورت قاطع واکنش نشان دهد تا به این ترتیب هم رفتار تقلیدی نکرده باشیم و اقتدار تیم مذاکره کننده هسته‌ای و دست‌آوردهای جمهوری اسلامی نیز دفاع کرده باشیم.   همه در جمهوری اسلامی باید براساس برنامه‌های اعلام شده مقام معظم رهبری حرکت کرده و از تخریب تیم مذاکره کننده هسته‌ای پرهیز کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه سخنان خود به مباحث مطرح شده دررابطه با استانی شدن انتخابات در جلسه صبح امروز فراکسیون رهروان ولایت اشاره کرد و گفت: از نظر نمایندگان مجلس ، روش فعلی انتخابات داراش اشکالاتی است که در روش استانی شدن برطرف خواهد شد. اعضای فراکسیون معتقد بودند که نگارش قانون استانی شدن انتخابات دارای اشکالاتی است که برای برطرف کردن آنها نباید تعجیل شود و باید با آرامش و هماهنگی به آنها پرداخته شود.

وی در ادامه گفت: به نظر نمایندگان مجلس برای رفع نقایص قانون استانی شدن انتخابات باید با آرامش و هماهنگی با اعضای محترم شورای نگهبان و همچنین کارشناسان اقدام شود تا سطح نمایندگان ارتقاع پیدا کند.

این نماینده مجلس نهم گفت: موضوع تهاجم عربستان سعودی به مردم مظلوم یمن نیز از موضوعاتی بود که در جلسه فراکسیون رهروان مطرح گردید و با ابراز انزجرا نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی مواجه شد.

وی ضمن تشکر از حضور ملت در راهپیمایی روز جمعه گفت: از نظر نمایندگان مجلس ، نیروهای زمینی عربستان به شدت دچار ضعف هستند و توانایی برخورد با نیروهای انقلابی  هستند و آتش بس ادعایی عربستان نیز تنها برای تجمیع مزدوران چند ملیتی در جهت آغاز حملات زمینی است.

جعفر زاده ایمن آبادی همچنین گفت: در یمن وضعیت انسانی اسفناکی وجود دارد. رفتار عربستان را تنها و تنها می‌توان با اقدامات ضد انسانی و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی مقایسه کرد.
کد N817531