تذکرات کتبی مجلسی‌ها به دولتی‌ها

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور امروز در جلسه علنی توسط حسین سبحانی‌نیا عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این تذکرات به شرح زیر است:

قاضی‌پور نماینده ارومیه، محجوب نماینده تهران و بشیری نماینده پاکدشت به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: تسریع در جلوگیری از عوامل فوت زنان به هنگام زایمان و بعد از آن، همچنین به وزیر کشور: جلوگیری از برخورد ناشایست مأموران سد معبر شهرداری‌های کل کشور با دستفروشان.

صادقی نماینده شیراز و قاضی‌پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور و وزیر بهداشت: علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه های پرستاری، همچنین توضیح علت عدم اجرای بند سوم قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان خدمات بالینی نظام سلامت.

طبیب زاده نوری و آلیا نمایندگان تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم برقراری یارانه روزنامه کیهان و جهان.

فریدونی نماینده فیروزآباد به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: لزوم توجه اکید به مسائل معیشتی و منزلتی معلمین و استخدام در پیکره آموزش و پرورش.

ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل به وزیر نیرو: توجه به خواسته مردم جهت رفع مشکل آب روستایی حوزه انتخابیه و به رئیس جمهور: کمک به راه اندازی دانشکده گردشگری دانشگاه آزاد لاهیجان، همچنین کمک مالی جهت مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و تهیه طرح جامع بافت تاریخی لاهیجان، به وزرای علوم و جهاد کشاورزی: لزوم پیگیری و ایجاد مرکز پارک علمی و فناوری کشاورزی،‌ به وزیر بهداشت: مساعدت در راه‌اندازی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد لاهیجان، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: پیگیری تأمین تجهیزات مورد نیاز اداری و هنری در مجتمع فرهنگی لاهیجان و به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی و معدنی حوزه انتخابیه. به وزیر جهاد کشاورزی: پیگیری ایجاد مرکز ژنتیکی باغ گیاه شناسی لاهیجان، به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اتمام باقیمانده جاده سیاهکل- سراوان.

بیرانوند نماینده بروجرد به رئیس جمهور: پرهیز از بیان سخنانی که حاشیه‌های مضر ایجاد می‌کند، به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: رسیدگی به وضعیت کارگران مظلوم سامان کاشی بروجرد.

هاشمی نماینده تهران به وزیر علوم: تعیین تکلیف سرپرستان دانشگاه‌ها و پیگیری از بروز تخلفات برخی از آنان از جمله سرپرست دانشگاه اصفهان.

پورابراهیمی نماینده کرمان به وزیر جهاد کشاورزی: توضیح علت عدم اجرای مواد 6 و 7 قانون آیین‌نامه سازمان حفظ نباتات در خصوص آفت خرما در کرمان، به وزیر ورزش و جوانان: علت عدم رسیدگی به قهرمانان ملی المپیک، پاراالمپیک و ظرفیت سازی برای رشد استعدادها در رشته‌های ورزشی، همچنین به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در حل مشکل مسکن مهر شهرستان کرمان.

جدگال نماینده چابهار به وزیر آموزش و پرورش: علت بکارگیری مدیران بازنشسته به عنوان روسای اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های نیکشهر و چابهار به وزیر جهاد کشاورزی: رسیدگی به عدم حضور مدیرکل شیلات در محل کارش و همچنین رسیدگی به قطع آب کشاورزان پروژه باهوکلات.

احمدی نماینده کنگان، دیر و عسلویه به وزیر نفت: لزوم پیشگیری و رفع آلایندگی موجود در شهرستان عسلویه و کنگان و کنترل فیلترهای پالایشگاهی و پتروشیمی‌ها.

برومند نماینده پارس‌آباد به وزیر جهاد کشاورزی: توضیح علت عدم بازنشسته کردن افراد زیرمجموعه معاونت تولیدات گیاهی با وجود گذشت سه سال از موعد بازنشستگی.

بذرپاش نماینده تهران به رئیس جمهور: لزوم رعایت عدالت در پرداختی به جامعه پرستاران زحمتکش و اجرای نظام تعرفه‌گذاری.

مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت اهتمام و برنامه‌ریزی نسبت به پرداخت حق‌القدم ائمه جماعات مدارس، ضرورت بهره‌گیری مستمر از روحانیون مجرب در امر تعلیم و تربیت در مدارست کشور، همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت توجه به بحث اشتغالزایی و کارآفرینی در شهرهای شرقی شهرستان اصفهان، به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت تدوین برنامه دقیق و جامع در راستای مرتفع نمودن مشکلات مرغداری‌ها و ساماندهی صنعت مرغداری کشور،‌ به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت اقدامات موثر جهت ثبات بخشی به قیمت سیم مسی کابل‌های انتقال برق و کاهش واسطه‌های زائد در این زمینه و ضرورت جلوگیری از فعالیت عرضه کنندگان پارچه‌های تولید داخل به مارک کشورهای بیگانه.

طبیب‌زاده نوری و آلیا نمایندگان تهران به رئیس جمهور: توضیح علت اظهارنظر در خصوص رعایت قانون به جای اسلام توسط نیروی انتظامی.

بهمنی نماینده سراب به وزیر اقتصاد: نارضایتی شدید مردم از عملکرد امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی و شهرستان سراب.

چهاردولی نماینده ملایر به وزیر جهاد کشاورزی: دستور رسیدگی سریع به وضعیت سرمازدگی باغات کشاورزی استان همدان به ویژه شهرستان ملایر.

هاشمی نسل ابراهیمی نماینده میناب به وزیر کشور: لزوم جمع‌آوری ایست بازرسی یگان ویژه از ورود روستاهای حوزه انتخابیه و انتقال آن به سواحل دریا.

سالک کاشانی نماینده اصفهان به وزرای نیرو و صنعت: تسریع در انجام طرح‌های مصوب انتقال آب به فلات مرکزی کشور و تسریع در اجرای قانون در خصوص رفع موانع تولید و بهبود محیط کسب و کار.

نیاز آذری و ناصری نمایندگان بابل به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه جدی به مرکز مرغ لاین بابل‌کنار و واگذاری مدیریت آن به شرکت پشتیبانی امور دام.

سلطانی نماینده بروجن به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، توضیح علت توهین روزنامه همشهری به قشر زحمتکش و فرهنگیان در تارخ 4/ 2/ 94.

سامری نماینده خرمشهر به وزرای نیرو و ورزش و جوانان: توضیح علت استفاده از پیمانکاران ضعیف در امور فاضلاب خرمشهر و علت عدم تکمیل استادیوم ورزشی سردار شهید سیدمحمد جهان‌آرا.

زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: لزوم ارائه لایحه جامع در خصوص رتبه‌بندی فرهنگیان با توجه به عدم ارتباط مصوبه اخیر هیأت وزیرات با این موضوع و به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در حل مشکلات پیمانکاران راه و شهرسازی.

زاهدی و بذرپاش نمایندگان کرمان و تهران به وزیر علوم: علت عدم انتصاب تعدادی از روسای دانشگاه‌ها که بیش از شش ماه است دارای سرپرست می‌باشند.

منظری توکلی نماینده بافت و راور به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در تکمیل جاده‌های حوزه‌های انتخابیه، ‌به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رفع تبعیض موجود بین حقوق فرهنگیان و سایر کارمندان.

سبحانی نیا نماینده نیشابور به وزیر نفت: دستور تسریع در گازرسانی روستاهای حوزه انتخابیه.

انتهای پیام

کد N817516