فرمانده نیروی هوایی ارتش:

سربازان را باید خوش‌بین و امیدوار تربیت کرد

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروزه مقابله با جنگ نرم و تهدیدات نرم دشمن یکی از اقدامات مهمی است که باید مورد توجه همه مسئولان در بخش های مختلف باشد؛ چرا که بیشترین هجمه این تهدیدات برای فریب جوانان کشور طراحی وبرنامه ریزی شده است.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی گفت: اعتکاف، بستر و فضای مناسبی برای اندیشیدن و تفکر است و مانند آبی حیات بخشِ، کویر غفلت و فراموشی‌ها را سیراب کرده و به جان و روح انسان زندگی تازه می‌بخشد. به برکت وجود نظام مقدس اسلامی، سنت اعتکاف در ایران احیا شد و امسال، استقبال پرشور خانواده ها و جوانان از این مراسم معنوی بسیار چشم گیرتر از سال‌های قبل بود و شایسته تقدیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تعداد زیادی از معتکفین نیروی هوایی سربازان وظیفه بودند اظهار داشت: بنا به تاکید فرماندهی معظم کل قوا باید طوری رفتار کنیم که سربازان بعد از خدمت سربازی نسبت به ارتش و نظام مقدس اسلامی خوش بین شوند و ضمن اینکه یک فرد متدین و انقلابی هستند به آینده نیز امیدوار باشند. سنت حسنه اعتکاف نقش اساسی در تعالی معنوی سربازان دارد.

فرمانده نیروی هوایی همچنین خاطرنشان کرد: باید در خصوص آشنایی سربازان با فرهنگ ایثار وشهادت و ترویج فرهنگ دفاع از کشور برنامه ریزی اساسی صورت گیرد. البته در این زمینه کلاس‌های ویژه ای با حضور پیشکسوتان دوران دفاع مقدس،دوره های بصیرت،آشنایی با احکام اسلام در مراکز آموزشی سربازی نیروی هوایی برگزار می شود. درواقع هدف ما این است که بتوانیم افرادی تربیت کنیم که همواره در مواقع بحران و خطر به عنوان پیشقراولان دفاع از مرزهای ایران اسلامی در خط مقدم قرار گیرند.

شاه صفی در پایان از همه مسئولین و فرماندهان خواست تا ضمن توجه بیشتر به محیط های سربازی، منویات فرماندهی معظم کل قوا را نصب العین قرار دهند تا از وجود این سربازان وظیفه که سرمایه بالقوه ارزشمندی برای نظام هستند بهترین بهره را برد.

انتهای پیام

کد N817450