نماینده خوی:

عده‌ای جاهل دستان خویش را در کشورهای اسلامی به خون مظلومان آغشته کردند

سیاسی

نماینده مردم خوی در مجلس گفت: عده‌ای شکم‌باره و جاهل دستان خود را به خون مسلمانان در یمن،‌ عراق ، سوریه ، فلسطین و لبنان آغشته کرده اند و جای تاسف است که نظام سلطه با سکوت مرموز خود فقط تماشاگر این جنایات است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی‌ خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، موید حسینی صدر طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر پیش روی رئیس جمهور و هیأت دولت به استان آذربایجان گفت: از رئیس جمهور مصرانه درخواست دارم مجوز ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی خوی را تا مرز رازی صادر نماید چرا که این منطقه آزاد حق مردم خوی است و ما انتظار داریم در سفر آینده رئیس جمهور این موضوع در نظر گرفته شود دوم آن که 24 ساعته شدن مرز رازی و بازرگان خواست مردم استان است.

وی افزود:‌ راه آهن خوی و پل خاطره ساز این مسیر بلااستفاده مانده است و فرش بافی و زنبورداری معادن خوی، با ظرفیت بسیار پایینی در حال بهره برداری است و باید این موضوع هر چه سریعتر مرتفع گردد ضمن آنکه مشکلات آبی استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی و توابع در بخش شرب و کشاورزی دچار مشکل است و انتظار توجه ویژه به آن را دارد.

حسینی صدر در بخش دیگر صحبت‌های خود خطاب به رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور گفت:‌در هفته گذشته دو اتفاق تلخ در منطقه افتاده است. اول اینکه دربخشی از روستاهای خوی بیش از شصت بار زلزله آمده است و مردم شبها هیچ سرپناهی ندارند و هلال احمر نتوانسته است به آن‌ها چادر اسکان موقت بدهد. همچنین جان مردم روستای گوگرد نیز در خطر است و به علت تگرگ یک هفته‌ای باغات منطقه از بین رفته است و هست و نیست مردم آسیب دیده و باید جهاد کشاورزی ماموریت جدی رفع این مشکل را بر عهده بگیرد.

وی در پایان تصریح کرد: منطقه خوی و چهارپاره کانون تشیع و شهر پوریای ولی است و مردم منطقه از رئیس جمهور خود انتظار دارند در سفر به این استان از شمال استان آذربایجان و منطقه خوی نیز دیدار نموده و مشکلات آنان را با گوش جان بشنوند.

انتهای پیام

کد N817449