در پایان جلسه علنی امروز قرائت شد؛

تذکر نمایندگان به وزیر علوم برای تعیین تکلیف سرپرستان دانشگاه‌ها

سیاسی

جمعی از نمایندگان در تذکرهای مشترک و جداگانه به وزیر علوم، خواستار تعیین تکلیف سرپرستان دانشگاه‌ها با توجه به انقضای مهلت قانونی سرپرستی آنها شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی در حوزه های مختلف، از سوی هیات رئیسه مجلس قرائت شد.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در تذکر مشترک به سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وقوع مواردی از فوت مادران در هنگام زایمان، خواستار اتخاذ اقدامات پیشگیرانه برای رفع این مشکل شدند؛ همچنین نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز در تذکر مشترک به رئیس جمهور و وزیر بهداشت خواستار توضیح درباره علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شدند، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران نیز در تذکری مشابه به رئیس جمهور خواستار رعایت عدالت در پرداختی ها به جامعه پرستاری و اجرای نظام تعرفه گذاری شد.

سید مهدی هاشمی و مهرداد بذرپاش نمایندگان تهران و محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در تذکر مشترک به وزیر علوم بر ضرورت تعیین تکلیف سرپرستان دانشگاهها و جلوگیری از تخلفات برخی از آنها به ویژه تخلفات سرپرست دانشگاه اصفهان شدند و علت عدم انتصاب برخی از روسای دانشگاهها با وجود گذشت بیش از ۶ ماه از اداره آنها با سرپرستی را جویا شدند.

فاطمه آلیا و زهره طبیب زاده نوری نمایندگان تهران نیز در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم برقراری یارانه برای روزنامه های کیهان و جوان تاکید کردند؛ همچنین سلطانی نماینده مردم بروجن نیز در تذکری به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار برخورد با توهین روزنامه همشهری به قشر معلمان در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه امسال شد.

 همچنین بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در تذکری کتبی به رئیس جمهور خواستار پرهیز از سخنانی شد که حاشیه ایجاد می کند؛ موسی احمدی نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه نیز در تذکری به وزیر نفت بر ضرورت جلوگیری از آلاینده های موجود در شهرستان عسلویه تاکید کرد.