الحیات گزارش داد:

دستور کار نشست اوباما با سران کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس

سیاسی

یک روزنامه عربی اعلام کرد که ایجاد یک زرادخانه دفاعی مشترک، برکناری بشار اسد و مسئله مذکرات هسته ای ایران از مباحث مطرح در دستور کار نشست آتی اوباما با سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه الحیات با انتشار گزارشی به جزئیات دستور کار نشست آتی «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا و سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در کاخ سفید و کمپ دیوید پرداخت.

در این گزارش آمده است که پس از گذشت حدود یک ماه و نیم از برگزاری نشستهای متعددی که زمینه ساز برگزاری نشست اصلی اوباما و سران کشورهای عربی در آمریکا محسوب می شود، دستور کار این نشست آماده شده است.

 بر اساس این گزارش، ایجاد یک زرادخانه دفاعی مشترک میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، مخالفت با ایفای نقش ایران در منطقه و آنچه که از آن با عنوان برهم زدن ثبات در منطقه توسط ایران یاد شده، پذیرش توافقنامه ای که اجازه تولید تسلیحات هسته ای را به ایران ندهد، تقویت گروههای مخالف سوریه، برکناری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و استفاده از طرح شورای همکاری خلیج فارس برای حل بحران یمن از محورهای اساسی دستور کار نشست آتی سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با اوباما است.

اوباما قرار است روز چهارشنبه و پنج شنبه با سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در کاخ سفید و کمپ دیوید دیدار کند.