عضومجمع روحانیون مبارز: هاشمی و ناطق‌نوری بیدی نیستند که با باد تندروها بلرزند

عضو جامعه روحانیت مبارز معتقد است: گروه های سیاسی در جبهه‌های مختلف سیاسی به جای تخریب‌های نادرست سعی کنند روی نیروهایی که بیش‌تر پیرو عقلانیت و اعتدال هستند، متمرکز شود.

حجت السلام و المسلمین محمد مقدم عضو جامعه روحانیون مبارز در خصوص لزوم پایبندی همه احزاب و جریانات سیاسی کشور بر اعتدال و عقلانیت، به نامه نیوز، گفت: اصولا با این سبک و سیاق جریانات سیاسی موافق نیستم. معتقدم چه جریان اصلاح‌طلب و چه جریان اصولگرا اگر متحد باشند می‌توانند وضعیت کشور را سامان دهند.

وی ادامه داد:شرایط زمانی جامعه ما اکنون به گونه ای است که بیش از هر چیز اعتدال و عقلانیت را می‌پذیرد،که این موضوع طبیعتا جریانات مختلف را به یکدیگر نزدیک خواهد کرد. گروه های سیاسی در جبهه های مختلف سیاسی به جای تخریب‌های نادرست سعی کنند روی نیروهایی که بیش‌تر پیرو عقلانیت و اعتدال هستند تاکید و تمرکز کنند.

مقدم با بیان اینکه اگر مجلسی عاقل و معتدل داشته باشیم، برای کشور بسیار مناسب است، خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که مجلس عاقل منافع ملی کشور را در اولویت قرار خواهد داد و برای مصالح و منافع ملی کشور نیز بسیار مفید خواهد بود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص سرانجام رهبری جریان اصلاحات با توجه به محدودیت‌های که برای رئیس دولت اصلاحات وجود دارد، تصریح کرد: معتقدم اصلاحات در میان توده‌های جامعه و به نوعی در بطن جامعه نفوذ دارد، درست است که شخصیت‌های بزرگ نقش رهبری این جریان را دارند، اما اینگونه نیست که بخواهیم اصلاحات را فقط به بخشی از افراد پیوند بزنیم.

وی ادامه داد: افرادی مانند  هاشمی و ناطق نوری به قولی بیدی نیستند که با این بادها بلرزند، این افراد پایگاه و جایگاه بالای خود را در میان مردم و اقشار مختلف جامعه دارند و مطمئنا حضور آنها در هر جایی که باشد تاثیرات مثبتی را به جای خواهد گذاشت و تندروها نمی توانند جایگاه آنها را تخریب کنند.

این عضو مجمع روحانیون مبارز، با بیان اینکه آیت الله هاشمی ستون انقلاب است، گفت: اصولا شخصیتی مانند آقای هاشمی‌رفسنجانی را از ستون های اصلی انقلاب و نظام می‌دانم و همیشه هم در خط اعتدال و عقلانیت بوده و هستند.

مقدم در خصوص شدت گرفتن سخنرانی های اخیر آیت االله هاشمی تصریح کرد: معتقدم آقای هاشمی به عنوان فردی که بیشتر فضا را رصد می‌کند باید هم بیشتر نگران برخی از افکار و اندیشه‌های تند افراطی باشد. آیت الله هاشمی همواره مشی اعتدالی داشته و همیشه در تحکیم نظام و مصالح ملی گام برداشته است؛ امیدوارم جامعه و نظام هم از شخصیت های مانند هاشمی رفسنجانی بتوانند حداکثر استفاده را ببرند و از ظرفیت بالای این شخصیت در تمامی بخش‌های نظام به خوبی استفاده کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه آیت الله هاشمی شخصیتی فراجناحی است، افزود: ایشان شخصیتی فراجناحی هستند؛ به نوعی بر روی قله ای نشسته اند و مسائل کشور را رصد می‎کنند، بهتر است ایشان را به این جریان و آن جریان گره نزنیم.

2929

کد N817271