فساد 32 میلیاردی وزارت علوم دولت سابق؛نتیجه اعتماد به افراد نالایق و ضعف نظارت

خانه ملت نوشت:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اگر تخلف 32 میلیاردی در وزارت علوم دولت سابق ثابت شود به طور جدی از سوی این کمیسیون پیگیری خواهد شد، گفت: نتایج این بررسی را به گوش مردم می‌رسانیم چراکه این حق دانشجویان است که بدانند چه کسانی در این فساد نقش داشته‌اند.
ابوالقاسم خسروی سهل‎آبادی ، با اشاره به اینکه اگر فساد 32 میلیاردی در صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم دولت سابق اتفاق افتاده باشد، باید به چند دلیل برخورد قاطعی با عاملان آن از سوی قوه قضاییه و وزارت علوم صورت گیرد، گفت: صندوق رفاه متعلق به دانشجویانی است که در شرایط سخت درس می‌خوانند و اگر فسادی در آن رخ داده باشد، حاکی از عدم نظارت و اعتماد به افرادی است که لایق چنین پست و جایگاهی نبوده‌اند.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت درست بودن این خبر، کمیسیون آموزش مجلس باید به صورت ویژه آن را پیگیری کند زیرا این حق مردم و دانشجویان است که بدانند چه کسانی در این فساد و اقدام غیرقانونی نقش داشته‌اند.

حضور در حوزه های انتخابیه؛ دلیل بی‌اطلاعی نمایندگان مجلس از جزئیات خبر تخلف 32میلیاردی

وی درباره بازخورد ابراز بی‌اطلاعی نمایندگان مجلس از این موضوع، بیان کرد: این هفته نمایندگان در حوزه‌های انتخاباتی خود بودند و در مجلس حضور نداشتند، شاید به همین دلیل از این خبر ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند؛ هر چند هنوز این خبر به طور قطعی تایید نشده است، اما اگر این تخلف ثابت شود به طور جدی از سوی کمیسیون پیگیری خواهد شد و نتایج بررسی را به گوش مردم می‌رسانیم.

خسروی سهل‎آبادی همچنین با گلایه از کیفیت پایین آموزشی در دانشگاه‌ها، اضافه کرد: وزیر علوم فعلی زمانی که رای اعتماد را دریافت کرد در صحبت‌های خود گف که به جد پیگیر وضعیت نابسامان و کیفیت پایین دانشگاه‌ها خواهم بود و از گسترش رشته‌های مورد نیاز کشور نیست هم جلوگیری می‌کنم؛ ولی شاهد تحقق این وعده نبوده ایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هفتاد و پنج هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل بیکار وجود دارد و بیشترین میزان بیکاری را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دارند، گفت: این مشکلات در تمامی دانشگاه‌ها دیده می‌شود بنابراین باید یک نگاه جامعه به بحث کیفیت، جذب چند برابر ظرفیت و وجود رشته‌های غیر ضروری بشود.

2929

کد N817267