خلیفه حفتر: نیازی به ائتلاف بین‌المللی نداریم/اگر حمایت کافی شویم فادریم داعش را شکست دهیم

لیبی

فرمانده کل گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» عنوان داشت که لیبی اگر حمایت کافی را از جامعه بین‌الملل کسب کند، می‌تواند داعش را شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، خلیفه حفتر، فرمانده کل «ارتش ملی لیبی» در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی «ژورنالی» هشدار داد: طرح اروپا برای مداخله نظامی و حمله به اهدافی در سواحل لیبی که با استدلال توقف مهاجرت‌ها صورت می‌گیرد باعث خواهد شد تا طرف‌های دیگر وارد درگیری‌ها شوند و این امر بهانه‌ای برای بیشتر شدن تروریست‌ها در منطقه خواهد بود.

حفتر گفت: لیبی اگر حمایت کافی را از جامعه بین‌الملل به دست آورد، قادر است داعش را شکست دهد.

وی افزود: نیازی به ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با تروریسم وجود ندارد. اینکه به لیبی سلاح داده شود ضامن این امر خواهد بود که این کشور با آفت تروریسم مقابله کرده و آن را از بین ببرد.

حفتر در خصوص گسترش تهدیدهای تروریستی در لیبی عنوان داشت: لیبی تنها یک نقطه آغاز برای گروه‌های تروریستی جهت رفتن آنها به اروپا و سایر آفریقاست. لیبی یک کشور غنی است و با کنترل بر منابع آن، تروریسم می‌تواند در اروپا گسترش یابد.

وی در خصوص مذاکرات لیبی در مراکش و تلاش برناردینو لیون، فرستاده سازمان ملل به لیبی جهت تشکیل دولت توافق ملی برای پایان دادن به بحران این کشور تصریح کرد: درگیری‌های میدانی تنها با از بین بردن گروه‌های تروریستی تندرو متوقف خواهد شد. دولتی هم که تشکیل می‌شود ماموریت‌هایی در زمینه مدنی فقط خواهد داشت در حالی که «ارتش ملی» تابع پارلمان (طبرق) خواهد بود.

انتهای پیام

کد N817242