کاتب: ملتی که با شهدا عهد بسته زیر بار زیاده خواهی نمی‌رود

مذاكرات ايران و گروه 1 5

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر عزت و استقلال کشورمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، غلامرضا کاتب در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد ماه رجب گفت: به کنگره آمریکا می‌گویم ملتی که با شهدا عهد بسته در مذاکرات نیز با عزت راهش را ادامه خواهد داد و زیر بار زیاده خواهی استکبار نخواهد رفت.

وی همچنین با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته معلم اظهارکرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش وظیفه‌ی انسان سازی بر عهده دارد و طبق فرمایش مقام معظم رهبری آموزش و پرورش کانون اساسی برای خلق دنیای آینده است، حل مشکلات معیشتی معلمان و فرهنگیان باید جزو مسائل درجه یک کشور قرار گیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس خاطر نشان کرد:‌ مجلس و دولت امروز باید با همدلی و همفکری جهت انجام این ماموریت بزرگ گام بردارند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بزرگترین چالش اقتصادی و اجتماعی کشور ما بیکاری نسل جوان است تصریح کرد:‌ بر اساس اصل 28 قانون اساسی دولت موظف است برای همه افراد امکان اشتغال ایجاد نماید.

کاتب یادآور شد: برآوردهای اولیه از شاخص‌های جمعیتی 1404 نشان می‌دهد نرخ بیکاری اقتصادی و حجم سرمایه گذاری موجود در سالهای آینده با انباشت بیکاری مواجه خواهد شد و برای این که بتوانیم ایجاد شغل کنیم باید طی سال‌های آتی رشد اقتصادی 8 درصد داشته باشیم.

وی افزود: از آنجایی که مجلس در سال 1394 در قانون بودجه گام‌های اساسی از جمله اختصاص 40 هزار میلیارد ریال جهت اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار از قانون هدفمندی ، 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌ها برای اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد و 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال مددجویان سازمان زندانها و اقدامات تامینی کشور برداشته، امید است شاهد تحول جدی‌تری در بخش اشتغال باشیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس در پایان با اشاره به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: دو سال است که استان سمنان دچار خشکسالی است و مشکل کمبود آب دارد که ما ذخیره سازی 100 میلیون متر مکعب آب را برای سالهای آتی خواستاریم.

انتهای پیام

کد N817194