۰

کاتب: ملتی که با شهدا عهد بسته زیر بار زیاده خواهی نمی‌رود

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مذاكرات ايران و گروه 1 5

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر عزت و استقلال کشورمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، غلامرضا کاتب در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد ماه رجب گفت: به کنگره آمریکا می‌گویم ملتی که با شهدا عهد بسته در مذاکرات نیز با عزت راهش را ادامه خواهد داد و زیر بار زیاده خواهی استکبار نخواهد رفت.

وی همچنین با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته معلم اظهارکرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش وظیفه‌ی انسان سازی بر عهده دارد و طبق فرمایش مقام معظم رهبری آموزش و پرورش کانون اساسی برای خلق دنیای آینده است، حل مشکلات معیشتی معلمان و فرهنگیان باید جزو مسائل درجه یک کشور قرار گیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس خاطر نشان کرد:‌ مجلس و دولت امروز باید با همدلی و همفکری جهت انجام این ماموریت بزرگ گام بردارند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بزرگترین چالش اقتصادی و اجتماعی کشور ما بیکاری نسل جوان است تصریح کرد:‌ بر اساس اصل 28 قانون اساسی دولت موظف است برای همه افراد امکان اشتغال ایجاد نماید.

کاتب یادآور شد: برآوردهای اولیه از شاخص‌های جمعیتی 1404 نشان می‌دهد نرخ بیکاری اقتصادی و حجم سرمایه گذاری موجود در سالهای آینده با انباشت بیکاری مواجه خواهد شد و برای این که بتوانیم ایجاد شغل کنیم باید طی سال‌های آتی رشد اقتصادی 8 درصد داشته باشیم.

وی افزود: از آنجایی که مجلس در سال 1394 در قانون بودجه گام‌های اساسی از جمله اختصاص 40 هزار میلیارد ریال جهت اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار از قانون هدفمندی ، 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌ها برای اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد و 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال مددجویان سازمان زندانها و اقدامات تامینی کشور برداشته، امید است شاهد تحول جدی‌تری در بخش اشتغال باشیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس در پایان با اشاره به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: دو سال است که استان سمنان دچار خشکسالی است و مشکل کمبود آب دارد که ما ذخیره سازی 100 میلیون متر مکعب آب را برای سالهای آتی خواستاریم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.