حمله سایبری به اطلاعات محرمانه تسلیحات اتمی آمریکا

آمريكا

یکی از کارکنان پیشین دولت آمریکا قصد داشته با حملات سایبری به اطلاعات محرمانه درباره تسلیحات اتمی این کشور دست یابد. به گفته مقامات قضایی فرد بازداشت‌ شده می‌خواسته این اطلاعات را به کشور چین بفروشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از دویچه وله، به گفته مقامات قضایی آمریکا یکی از کارکنان پیشین دولت در ماه ژانویه ۲۰۱۵ کوشیده بود با حملات سایبری به اطلاعات محرمانه درباره تسلیحات اتمی این کشور دست یابد.

این کارمند پیشین دولت آمریکا با ارسال ایمیل‌های ظاهراً عادی به وزارت انرژی این کشور، بدافزارهایی را به کامپیوتر‌های این وزارت‌خانه منتقل کرده که امکان بازخوانی و جمع‌آوری اطلاعات محرمانه را داشته‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا در اقامه دعوا تصریح کرده است که "چارلز ایی" با سرقت اطلاعات محرمانه درباره جنگ‌افزارهای اتمی آمریکا قصد داشته که آنها را به چین بفروشد.

"چارلز ایی" تا سال ۲۰۱۰ کارمند اداره نظارت بر تاسیسات و مراکز اتمی آمریکا بوده است. او پیش از آن نیز در وزارت انرژی آمریکا مشغول به خدمت بوده است. پس از برکناری از خدمات دولتی "چارلز ایی" به فیلیپین مهاجرت می‌کند. حملات سایبری "چالز ایی" نیز از کشور فیلیپین صورت گرفته است.

دام پلیس برای "چالز ایی"

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی"وال‌استریت ژورنال" آنچه که "چالز ایی" از آن بی‌اطلاع بوده، فروش بدافزار توسط یک مامور اف‌بی‌ای (پلیس فدرال آمریکا) به وی بوده است.

پلیس فدرال آمریکا زمانی از فعالیت‌های غیرقانونی "چالز ایی" اطلاع می‌یابد که وی به یک "سفارت‌خانه خارجی پیشنهاد ارسال اطلاعات محرمانه‌ی آمریکا" را می‌کند.

ماموران پلیس فدرال آمریکا خود را به جای خریداران این اطلاعات معرفی می‌کنند و "چارلز ایی" را به دام می‌اندازند.

به گفته مقامات قضایی آمریکا، "چارلز ایی" ۶۲ سال دارد و نخستین بازپرسی از او در ۲۰ ماه مه به اتهام حمله سایبری به ادارات آمریکا صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N817089