وزیران خارجه ایران و آفریقای جنوبی امروز دیدار می‌کنند

ايران,ایران و آفریقای جنوبی

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و خانم مایته انکوانا مشابانه وزیر خارجه آفریقای جنوبی صبح امروز (یک‌شنبه) با یکدیگر دیدار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر خارجه آفریقای جنوبی بامداد روز یک شنبه در راس هیاتی عالی رتبه به منظور شرکت در دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آفریقای جنوبی به تهران سفر کرد.

طبق برنامه اعلام شده قرار است، امروز این نشست با حضور محمد جواد ظریف و مایته انکوانا مشابانه به صورت رسمی افتتاح شود.

جلسه هیأت‌های کارشناسان ارشد دو کشور ایران و آفریقای جنوبی در چارچوب دو کارگروه سیاسی اجتماعی و اقتصادی فنی صبح روز شنبه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

بر اساس آنچه که سفارتخانه آفریقای جنوبی در تهران اعلام کرده، در این کمیسیون مشترک معاون وزیر تجارت و صنعت آفریقای جنوبی، چند تن از اعضای پارلمان این کشور و هیاتی تجاری از آفریقای جنوبی متشکل از نمایندگان بخش‌های مختلف حضور دارند و انتظار می‌رود این هیات‌ها به رایزنی و مذاکره با همتایان ایرانی خود بپردازند.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه آفریقای جنوبی در خرداد ماه سال گذشته نیز به تهران سفر کرده بود و با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود و حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و آفریقای جنوبی در آبان ماه سال 1392 در پرتوریا با حضور محمد جواد ظریف برگزار شده بود.

انتهای پیام

کد N817011