نماینده مردم الیگودرز خبر داد:

100 میلیارد تومان در بخش آب سرمایه‎‌گذاری شده است

آب

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش آب سرمایه‎‌گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محمدتقی توکلی در جلسه شورای اداری الیگودرز، افزود: با توجه به محدودیت‎های اعتباری و سیاستی که دولت در پیش گرفته باید به‏ دنبال این باشیم که طرح جدیدی در شهرستان شروع نشود تا این‌که طرح‎هایی را که برای آن‌ها هزینه شده به بهره‎برداری برسانیم.

وی اظهار کرد: امسال آب شهر الیگودرز حدود پنج روز قطع شد و باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم شد، علت قطع آب گل آلودگی بیش از حد آب رودخانه کمندان به‎دلیل سیلاب بود که در صورت ورود به شبکه توزیع آب خسارات زیادی ایجاد می‌کرد؛ لذا برای احیای آن باید زمان و هزینه زیادی صرف می‌شد تا وضعیت به حالت عادی برگردد.

وی تصریح کرد: در مدت بسته شدن آب کمندان، آب مورد نیاز از چاه‎های موجود در شهر تأمین شد که این چاه‌ها حدود ۱۷۰ لیتر بر ثانیه آب مردم را تأمین کردند در حالی‎که نیاز شهر ۳۰۰ لیتر در ثانیه بود و در همین راستا شهر با کمبود آب به مدت پنج روز مواجه شد که با کمک همه مسئولین دستگاه‎های مربوطه و تدبیر کمیته بحران شهرستان مشکل آن مرتفع شد.

نماینده مردم الیگودرز گفت: درسال ۹۳ عده‌ای به بهانه ایجاد اشتغال و گردشگری برای احداث کمپ در دره‎تونل برفی ازنا با توجیه مسئولین محلی، بدون اخذ مجوز از محیط زیست و بدون در نظر گرفتن حریم منابع آب شرب مردم وارد منطقه حفاظت شده اشترانکوه شده و اقدام به جاده‌سازی و ایجاد شبکه توزیع برق کردند که بر اثر خاک‎برداری‌ها بافت خاک منطقه به‎هم خورده و این موضوع در افزایش فرسایش و رسوب اثر داشته و عامل اصلی گل‌آلودگی بوده و البته از ادامه این کار غیرقانونی جلوگیری به‎عمل آمده است.

وی گفت: با افزایش بارندگی‎ها در فروردین‎ماه، سدهای خان‎آباد و کزنار الیگودرز با ظرفیت ۱۵ میلیون مترمکعب سرریز کرده‎اند و سد حوضیان نیز با حجم آبگیری ۳۰ میلیون متر مکعب به‎زودی تکمیل شده و در حال حاضر نیز مقدار ۷ میلیون مترمکعب آب در پشت این سد جمع شده است.

این نماینده با اشاره به این‌که« شبکه‎های یک و دو سدخان‎آباد آماده بهره‎برداری است»، افزود: برای تکمیل شبکه سه و چهار سدخان‎آباد نیازمند کمک مردم منطقه هستیم که یقیناً با تقویت بخش کشاورزی بیش از دوهزار شغل در این منطقه ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

#آب
کد N817010