عریقات: باید برای محاکمه سران رژیم صهیونیستی طرح‌هایی سازنده ارائه دهیم

سیاسی

عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش و رئیس کمیته عالی پیگیری عضویت فلسطین در دادگاه کیفری بین‌المللی بر اهمیت ارائه طرح‌هایی هدفمند و سازنده به منظور محاکمه سران جنایتکار رژیم صهیونیستی در این دادگاه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در نشستی پیرامون دادگاه کیفری بین‌المللی و مواضع و سیاست های آن، عضویت فلسطین در این دادگاه و نقش آن در برملا کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تلاش برای توقف این جنایت‌ها را امری بسیار مهم و حائز اهمیت خواند.

عریقات بر ضرورت تهیه پرونده‌های مربوطه در خصوص جنایت‌های رژیم صهیونیستی و پرونده های مرتبط با صلاحیت دادگاه کیفری بین المللی در تمامی عرصه‌ها به ویژه در پرتو روی کار آمدن دولتی تندرو و افراطی در اسرائیل و تحریک علنی برخی وزرای آن به قتل و کشتار فلسطینیان تاکید کرد.

از سوی دیگر، تیسیر جرادات، سرپرست وزارت خارجه فلسطین نیز تصریح کرد که پیوستن فلسطین به دادگاه کیفری بین المللی اقدامی مهم و تاریخی در راستای محاکمه سران رژیم صهیونیستی به سبب ارتکاب جنایت های ضد بشری علیه ملت فلسطین است.

جرادات بر ضرورت تلاش تمامی طرف‌های رسمی و غیررسمی به منظور محاکمه سران رژیم صهیونیستی به خاطر ارتکاب جنایت های ضد بشری علیه ملت فلسطین تاکید کرد.

جرادات تاکید کرد که تهدیدات و اعمال مجازات های رژیم صهیونیستی هرگز رهبران فلسطینی را از تلاش برای محاکمه سران این رژیم در دادگاه کیفری بین المللی باز نمی‌ دارد. بازداشت خالده جرار، نماینده فلسطینی و دیگر اقدامات تجاوزکارانه این رژیم علیه فلسطینیان، اعتراف ضمنی به ارتکاب جنایت های ضد بشری علیه فلسطینیان است.

انتهای پیام

کد N816737