عضو هیات رییسه مجلس خواستار شد:

اعضای 1+5 در قبال مصوبه سنا موضع‌گیری کنند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه سنای آمریکا برای نظارت کنگره این کشور بر توافق هسته‌ای با ایران، تاکید کرد که طرف ایران در مذاکرات هسته‌ای 1+5 است و نه آمریکا.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصوبه اخیر سنای آمریکا را از مسائل داخلی این کشور عنوان و خاطرنشان کرد: طرف ما در مذاکرات هسته‌ای مجلس سنا و حتی صرفا دولت آمریکا نیست بلکه طرف ما اعضای 1+5 هستند که یکی از آنها ایالات متحده آمریکاست.

وی با بیان اینکه ایران نیز پیش شرط‌هایی برای دستیابی به توافق نهایی با اعضای 1+5 دارد، افزود: ما باید ببینیم نتیجه و روند مذاکرات به کجا خواهد انجامید.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: مساله‌ای مثل نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای در زمره مسائل داخلی آمریکا و اختلاف نظر دولت و مجلس این کشور با یکدیگر است و آنها باید خودشان نسبت به حل و فصل این اختلافات ادقام کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای 1+5 هر کدام یک کشور مستقل هستند و قطعا این کشورها باید در قبال چنین سنگ‌اندازی‌هایی از سوی کنگره و سنای آمریکا بر سر راه توافق هسته‌ای موضع‌گیری کنند.

انتهای پیام

کد N816707