نامه جبهه پیروان به معاون سیاسی وزارت کشور درباره خانه احزاب

خانه ملت نوشت:

عضو هیات رئیسه مجلس هشتم شورای اسلامی با اشاره به تلاش وزارت کشور برای احیای خانه احزاب تاکید کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری در نامه ای به معاون سیاسی این وزارتخانه اعلام کرد از خانه احزابی که محل تعامل دیدگاه‌های سیاسی و جناح‌های مختلف شود استقبال می‌کند.
محسن کوهکن در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اواخر سال 92، وزارت کشور، احیا خانه احزاب را کلید زد، توضیح داد: آن زمان همان کسانی که با مدیریت و رفتارهای حزبی خود باعث شدند خانه احزاب رها و نهایتا به تعطیلی کشانده شوند، دعوت کننده برای بازگشایی این خانه شدند.

این عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه گفت: در همان زمان در مصاحبه‌های خود با رسانه ها تاکید کردم که با بازگشایی خانه احزاب و فعال شدن آن موافقم، اما معتقدم حرکت در ریل گذشته به سرنوشت گذشته دچار می‌شود.

کوهکن اظهار داشت: معتقد هستم خانه احزاب محل لشکر کشی و فعالیت حزبی نیست، چون احزاب با سلیقه های مختلف می توانند جبهه تشکیل دهند و فعالیت کنند. اما قار شد از یک امکاناتی استفاده کنند باید حتما از فعالیت سیاسی و جناحی خارج شوند و به نوعی زیر سقف نظام فعالیت شان از جهت توسعه و ترغیب فعالیت های تشکیلاتی و تعاملات باشد

وی تاکید کرد: از همان زمان بحث باشگاه احزاب را مطرح کردیم و گفتیم اگر قرار است اسم آن خانه احزاب باشد، نباید مدیریت آن مانند گذشته با لشکرکشی احزاب مواجه و به تخاصم کشیده شود.

کوهکن در ادامه به نامه اخیر جبهه پیروان به معاون سیاسی وزارت کشور اشاره کرد و ادامه داد: به معاون سیاسی هم گفتیم طرفدار و موافق خانه احزاب هستیم . همچنین معتقد هستیم همه جناح ها باید در مدیریت خانه احزاب سهیم و شریک باشد نه اینکه با لشگر کشی و تعارض به دنبال جمع کردن آراء باشد.

این عضو جبهه پیروان اظهار داشت: احزابی که ملی و کلان هستند باید حرف اول را بزنند. این احزاب ملی و کلان باید از سلیقه های مختلف باشند. نامه را نوشتیم و وزارت کشور را ذی صلاح دانستیم تا همراهی کنند و در این نامه پیشنهادهایی داریم.

وی ادامه داد:امروز شنیدم بسیاری از دوستان جریان اصلاح طلب این پیشنهاد که برای اداره خانه احزاب با ترکیبی از اصلاح طلبان،اصولگرایان و مستقل ها مدیریت شود، پذیرفته اند.

کوهکن عنوان کرد: ما خواهان خانه احزابی هستیم که باشگاه باشد نه اگر اصولگرایان اداره امور را به دست گرفتند، اصلاح طلبان خانه را ترک کنند و وقتی اصلاحات روی کار آمد احزاب مستقل و اصولگرا خانه احزاب را رها کنند.

این عضو سابق مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر قرار خانه احزاب باشد و همه در کنار کار اصولی در چارچوب انجام دهیم می طلبد با مشارکت همه گروه ها و جریان های سیاسی باشد.

کوهکن با بیان اینکه جبهه پیروان در نشست آخراردیبهشت برای بررسی بازگشایی خانه احزاب حضور خواهد داشت، افزود: ایده خود را مطرح می کنیم و تصور می کنیم با این ایده می توانیم شاهد بازگشایی خانه احزاب باشیم. اما اگر افرادی بخواهند مانند گذشته سمت و سوی این خانه را مانند گذشته به بیراهه ببرند، خانه احزاب را ترک و تحریم می کنیم.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان تاکید کرد:ما با خانه احزابی موافقت می‌کنیم که محل تعامل دیدگاه ها و کمک به یکدیگر باشد نه جایی برای تخاصم و درگیری احزاب و سلیقه ها.

2929

کد N816661