منتجب نیا:

حزب اعتماد ملی تلاش می‌کند با اصلاح طلبان برای انتخابات به وحدت برسد

سیاسی

قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی گفت: در آخرین جلسه شورای مرکزی این حزب تصمیم گرفته شد که اعتماد ملی به صورت فعالتر در تهران و سراسر کشور فعالیت های خود را دنبال کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا ظهر امروز(شنبه) در نشست خبری خود با اشاره به اینکه احکام دبیران حزب استانی صادر شده و به استانداران ابلاغ شده است، افزود: ما خواستار این شده ایم که دفاتر استانی حزب فعالیت خود را بیشتر کنند.

وی همچنین گفت: آخرین جلسه شورای مرکزی حزب پنج شنبه گذشته برگزار شد و در این جلسه قرار شد که دفاتر استان ها و شهرستان ها و شاخه های جوانان و بانوان حزب فعالتر شوند. همچنین تصمیم گرفته شد کمیته انتخابات حزب در مرکز استان ها نیز زیر نظر دفتر سیاسی تشکیل شود و یک پایگاه اطلاع رسانی نیز به عنوان تریبون منحصر به فرد حزب راه اندازی می‌شود.

منتجب نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در این جلسه درباره نحوه ارتباط حزب اعتماد ملی با شورای راهبردی اصلاحات نیز تبادل نظر انجام گرفت خاطر نشان کرد: در شورای راهبردی صحبت هایی برای دور زدن احزاب مطرح شده که ما با این مواضع مخالفیم، زیرا قرار بود احزاب محور فعالیت باشند.

وی ادامه داد: در همین جلسه شورای مرکزی تصویب شد که حزب اعتماد ملی هویت مستقلی دارد و این حزب تلاش می‌کند تا با اصلاح طلبان به وحدت برسد به این شرط که هویت حزبی اعتماد ملی حفظ شود. اعتماد ملی با وحدت و انسجام با اصلاح طلبان همکاری می‌کند اما اگر احساس شود شورای راهبردی اصلاح طلبان قصد دور زدن احزاب را داشته باشند به صورت مستقل وارد انتخابات می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین افزود: بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 من اولین فردی بودم که طرح وحدت اصلاح طلبان را مطرح کردم. در این طرح بزرگان اصلاحات مثل آقای هاشمی ، خاتمی و عارف محور و هسته مرکزی می شدند و شورای مشورتی اتاق فکر می شد و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به عنوان بازوی اجرایی فعال می شد که بزرگان اصلاحات از این طرح استقبال کردند با این وجود ما از این طرح اکنون فاصله گرفته ایم و در میانه راه اشتباهی رخ داده که این اشتباه باید رفع شود. باید استان ها هم برای خود تصمیم گیری کنند. من معتقدم برای جبران این اشتباه دیر نشده و این انحراف باید جبران شود.

وی ادامه داد:من خدمت آقایان خاتمی و هاشمی هم رفته ام و گفته ام دخالت شورای راهبردی در امور استان ها خطرناک است و آن‌ها گفته اند اجازه این دخالت را نمی دهیم اما عده‌ای سماجت کرده و راه را ادامه داده اند. اکنون حزب اعتماد ملی در شورای راهبردی اصلاحات هیچ نماینده ای ندارد و رضا نوروز زاده نیز به عنوان یک شخص و نه نماینده این حزب در این شورا حضور دارد. من معتقدم اگر این اختلافات ادامه پیدا کند اصلاح طلبان شکست خواهند خورد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین افزود:‌ اگر طرح شورای راهبردی اجرا شود احزاب نادیده گرفته می شوند و به همین دلیل ما با این شورا مخالف هستیم.

منتجب نیا در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نحوه تشکیل و فعالیت حزب اعتماد ملی اظهار کرد: بعد از سال 88 مدارک این حزب توقیف شد و هیچ کس هم مسئولیت این اقدامات را به عهده نگرفت ما برای فعال کردن حزب به این اسناد نیازمندیم البته ما فعالیت های خود را ادامه داده ایم و حزب در این مدت منحل نشد. به گونه ای در انتخابات سال 92 حزب اعتماد ملی بدون آرم و تابلو حضور داشت و نقش موثری در پیروزی روحانی در انتخابات داشت.اکنون پرونده روزنامه اعتماد ملی نیز توقیف شده و ما بابت آن شکایتی کرده ایم، ولی تاکنون جوابی نگرفته ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: دفتر حزب که در سال 88 پلمپ شد دفتر اجاره ای بود. در این دفتر رفع پلمپ شد و ساختمان آن تحویل مالک شده است.در این مدت جلسات حزب در منازل افراد برگزار می شد اما ما در صدد هستیم برای دفتر مرکزی محلی را اجاره کنیم هر چند نبود اسناد و مدارک کارهای ما را دشوار کرده است.

ادامه دارد...

کد N816490