احتمال تشکیل اولین جلسه فراکسیون مبارزه با ریزگردها در هفته آینده

سیاسی

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمات تشکیل فراکسیون مبارزه با ریزگردها فراهم شده و امیدواریم در هفته ‌آینده نخستین جلسه این فراکسیون را تشکیل دهیم.

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمات تشکیل فراکسیون مبارزه با ریزگردها فراهم شده و امیدواریم در هفته ‌آینده نخستین جلسه این فراکسیون را تشکیل دهیم.

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تأثیرگذاری در بودجه سال آینده و برنامه ششم توسعه را از اهداف این فراکسیون اعلام کرد و افزود: نمایندگان استان خوزستان و استان‌هایی که تحت تأثیر ریزگردها قرار گرفته‌اند تلاش کرده‌اند تا فراکسیون مبارزه با ریزگردها را تشکیل دهند.

او ادامه داد: از اهداف تشکیل این فراکسیون، اطلاع‌رسانی مسئولین جهت حل مشکلات ریزگردها و همچنین پیگیری مصوبات قبلی دولت است، چون دولت مصوباتی برای رفع مشکلات مربوط به مبارزه با ریزگردها و عوارض ناشی از آن تصویب کرده است.

به گفته این نماینده مجلس، از اهداف دیگر فراکسیون مبارزه با ریزگردها اجماع جدی نمایندگان برای فراهم کردن بسترهای قانونی حل این مشکل در بودجه سال آینده است که از این لحاظ فراکسیون مبارزه با ریزگردها می‌تواند تأثیرگذار باشد.

پاپی‌زاده همچنین از تلاش فراکسیون مبارزه با ریزگردها برای گنجاندن موادی اساسی در برنامه ششم توسعه خبر داد و افزود: می‌توان بحث ریزگردها را در قالب مباحث بهداشتی، درمانی و حتی اقتصادی گنجاند. برنامه ششم توسعه که نگاهی پنجساله دارد فرصت خوبی است تا بتوان اقدامی اساسی برای مبارزه با ریزگردها انجام داد.

اما ناصر سودانی درباره تشکیل فراکسیون ریزگردها به خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: تلاش کردیم که این فراکسیون راه اندازی شود اما به دلیل اینکه فراکسیون محیط زیست نیز در مجلس ایجاد شده و برخی از نمایندگان معتقد بودند ریزگردها زیرمجموعه محیط زیست است به همین دلیل استقبال کمی از این موضوع شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس افزود: روز یکشنبه نیز مجددا رایزنی کرده و تلاش خواهیم کرد تا تشکیل این فراکسیون رسمیت یابد. البته بسته به تعداد نمایندگانی که عضو می‌شوند باید تشکیل این فراکسیون به تایید هیات رییسه مجلس برسد.

انتهای پیام

انتهای پیام

کد N816310