محسن رضایی:

دولت برای موفقیت بیشتر در مذکرات به تاکیدات رهبری عمل کند

محسن رضايي

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دولت آقای روحانی اگر بخواهد موفقیت‌های بزرگتر درمذاکرات به دست آورد باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری و خطوط قرمز مورد تایید ایشان کاملا عمل کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن رضایی در نشستی خبری با اشاره به اینکه در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی سیاست‌های برنامه‌ی ششم توسعه را به پایان رساندیم توضیح داد: این سیاست‌ها تقدیم مقام معظم رهبری خواهد شد البته ما نظر مشورتی مجمع را تقدیم رهبری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از اصلاحات مقام معظم رهبری در مجموعه سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به دولت و مجلس ابلاغ خواهد شد خاطر نشان کرد: برنامه ششم توسعه سومین گام به سوی چشم‌انداز ایران 1404 است و احکامش در مجلس تصویب خواهد شد و از ابتدای سال 95 اجرایی می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در جلسه امروز سیاست‌های مربوط به فضای مجازی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات، و سیاست‌های مربوط به امور دفاعی و امنیتی، و اموراجتماعی در مجمع تصویب شد . بنابراین از جلسه آینده چند دستور مهم دیگر از جمله سیاست‌های کلی انتخابات و محیط زیست در مجمع برررسی خواهد شد.

رضایی اضافه کرد: از جلسات دیگر مجمع همچنین به چند اختلافیه از جمله طرح رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسئولین کشور و قانون پیشگیری از جرایم و... در مجمع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است اگردولت‌مردان ما رهنمودهای رهبری را به طور کامل عملی کند موفقیت‌های بسیار بالاتری از آن چیزی که مد نظر بوده به دست آمده است گفت: در زمان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هر چه مسئولان دقیق‌تر به رهنمودهای آنها عمل کرده‌اند دستاوردهای ما بسیار بیشتر بوده است.

وی تصریح کرد:‌در دولت‌های گذشته اگر رهنمودهای رهبری عملی می‌شد شاید تحریم نمی‌شدیم، اما افراط و تفریط‌هایی صورت گرفت و یا به طور مثال در فتنه 88 وقتی رهبری فرمودند دوستان قدیمی ما توجه کنند اگر توجه می‌شد شاید هیچ وقت مسائلی که امروز بعضا در سطح جامعه مشاهده می‌کنیم اتفاق نمی‌افتاد.

رضایی خاطر نشان کرد:‌امروز هم دولت آقای روحانی اگر بخواهد موفقیت‌های بزرگتر درمذاکرات به دست آورد باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری و خطوط قرمز مورد تایید ایشان کاملا عمل کند. البته منظورم این نیست که به این رهنمودها عمل نمی‌شود، ولی هر چه بیشتر و کاملتر عملی شود دستاوردهای بیشتری در مذاکرات با 1+5 خواهیم داشت و با سربلندی بیشتر از مذاکرات عبور خواهیم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکا امروز دیگر آمریکای 30 سال پیش و 15 سال زمان آقای بوش نیست خاطر نشان کرد:‌آمریکا امروز در منطقه دست به دامن عربستان، اسراییل و در اروپا دست به دامن فرانسه و انگلیس شده است تا در منطقه خلاء بیرون رفتن آمریکا را از منطقه خاورمیانه پر کند.

رضایی تصریح کرد:‌ برخی می‌گویند آمریکا می‌خواهد به سمت آسیا رود یعنی مساله‌ی چین، کره، وژاپن را دنبال کند اما برخی می‌گویند آمریکایی‌ها نمی‌توانند هم در اوکراین وهم در منطقه و هم در آسیا چند هندوانه را بلند کنند، بنابراین اسراییل وعربستان و انگلیس و فرانسه مجموعه‌ای هستند که آمریکا از طریق آنها می‌خواهد کاهش حضور مستقیم خود به سبک آقای بوش را درمنطقه حل و فصل کند که این مساله تغییرات ژئوپولتیک را در منطقه به وجود خواهد آورد.

وی با اشاره به تشکیل کنفدراسیون گسترده برای فروش تسهیلات نظامی در منطقه توضیح داد: عربستان 65 میلیارددلار قرارداد خرید سلاح بسته است، امارات متحده 35 میلیارد دلار قرارداد داشته است و با قطر و کویت ودیگر کشورها حدود 140 میلیارد دلار طی سال گذشته و دو سال آینده از منطقه به سمت کشورهای غربی خواهد رفت و سلاح‌های مدرن آنها به اینجا می‌آیند. لازمه این کار این بود که به یمن حمله شود.

ادامه دارد

کد N816224