در اولین جلسه بخش سوم پرونده انجام شد

رسیدگی به شکایت 200 نفر در پرونده تعاونی مسکن اداره برق

دادگاه

رییس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران گفت: در اولین جلسه بخش سوم پرونده تعاونی مسکن اداره برق، به شکایت 200 نفر از شکات رسیدگی شد.

سیامک مدیرخراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: رسیدگی به بخش سوم این پرونده ساعت 9 صبح امروز (شنبه) آغاز شد.

وی ادامه داد: در این جلسه شکایت 200 نفر از شکات مورد رسیدگی قرار گرفت. شکایت 700 شاکی دیگر باقی مانده که در جلسات آینده رسیدگی خواهد شد. بخش سوم پرونده تعاونی مسکن برق 900 شاکی دارد.

قاضی رسیدگی کننده به پرونده تعاونی مسکن اداره برق تصریح کرد: جلسه بعدی رسیدگی به این پرونده یکشنبه - 20 اردیبهشت ماه - برگزار می شود.

مدیرخراسانی با بیان این‌که زمان دقیقی برای اعلام‌نظر نهایی درباره رای این پرونده مطرح نیست، گفت: این پرونده بیش از 100 هزار برگ است که تمامی آنها باید مطالعه شود و این زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بخش اول پرونده تعاونی مسکن اداره برق حدود 5000 شاکی و بخش دوم این پرونده بیش از 4000 شاکی داشت.

اوایل مهرماه سال 92 رسیدگی به پرونده متهمان شرکت تعاونی مسکن اداره برق تهران در دادگاه کیفری به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی آغاز و حدود 25 جلسه رسیدگی برگزار شد. همچنین جلسات رسیدگی به بخش دوم پرونده تعانی مسکن اداره برق با برگزاری 8 جلسه به پایان رسید. بنا به گفته قاضی پرونده اغلب شکات خواهان مجازات متهمان و تحویل زمین‌های خود بودند.

پرونده شرکت تعاونی مسکن اداره برق درباره کلاهبرداری به بهانه واگذاری زمین در هشتگرد است. رسیدگی قضایی به پرونده شرکت تعاونی مسکن اداره برق تهران از سال 82 در دادسراهای مختلف آغاز شد و در این زمینه پرونده‌هایی در دادسراهای نواحی 6 و 12 مطرح شده بود که با توجه به کثرت و حجم شکات و مالباختگان کلیه پرونده‌ها تجمیع و پرونده به دادسرای ناحیه 6 ارجاع که پس از صدور قرار مجرمیت پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

انتهای پیام

کد N816164