فرودگاه بن گوریون اسرائیل؛ نقطه پایان همکاری شرکت هواپیمایی عربستان با پرتغال

عربستان

شرکت هواپیمایی عربستان سعودی اعلام کرد که قرارداد خود با شرکت پرتغالی که هواپیمای استیجاری خود از این کشور را در فرودگاه بن گوریون اسرائیل به زمین نشانده بود، لغو کرده و در حال حاضر مراحل قانونی علیه این شرکت را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مستقل رای الیوم، شرکت هواپیمایی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به آنچه که اخیراً در روزنامه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی مبنی بر فرود هواپیمایی که آرم شرکت هواپیمایی عربستان را داشته در فرودگاه بن گوریون منتشر شد، اعلام کرد که این هواپیما هیچ ارتباطی با هیچ یک از هواپیماهای عربستان نداشته است.

در این بیانیه آمده است: در خصوص این مساله تحقیق صورت گرفته و مشخص شد که این تصویر مربوط به هواپیمای متعلق به شرکت پرتغالی "های فلای" بوده که با شرکت هواپیمایی عربستان برای اجاره دادن هواپیماها به همراه کادر پرواز برای اهداف تجاری در صورت نیاز قراراد بسته بود.

شرکت هواپیمایی عربستان اعلام کرد که این شرکت پرتغالی با این اقدام خود بندهای توافقنامه منعقد شده میان دو طرف را نقض کرده است به ویژه بند هشتم این قرارداد که تاکید می‌کند باید شرکت های فلای موافقت مکتوبی را از خطوط هوایی عربستان درخصوص فرودگاه‌هایی را که هواپیماها در آن فرود می‌آیند، کسب کند.

شرکت هواییمایی عربستان همچنین اعلام کرد که پس از این امر این قرارداد را لغو کرده است و تدابیر حقوقی را علیه این شرکت به دلیل نقض آشکار بندهای این قرارداد آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N816027

خواندنی از سراسر وب