درخواست پارلمان اتحادیه اروپا برای لغو توافق‌نامه‌های مشارکت با رژیم صهیونیستی

سیاسی

احزاب چپ‌گرای پارلمان اتحادیه اروپا از این اتحادیه خواستند تا توافق‌نامه‌های امضا شده در زمینه مشارکت با رژیم صهیونیستی را لغو کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، احزاب چپ‌گرای پارلمان اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای پس از آنکه 70 نظامی اسرائیلی اعتراف کردند ارتش اسرائیل در اثنای حمله به نوار غزه میان غیرنظامیان و نظامیان هیچ تفاوتی قائل نشده و تمامی آنها را هدف قرار داده است چنین درخواستی را ارائه کرده و از فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجه این اتحادیه خواستند تا به خواسته‌های آنها پاسخ دهد.

این احزاب در بیانیه خود اعلام کردند: علاوه برشهادت نظامیان اسرائیلی گزارشی از سوی سازمان ملل منتشر شده که ثابت می‌کند اسرائیل مدارس و مراکز وابسته به آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی (آنروا) را هدف قرار داده است.

یکی از اعضای پارلمان اتحادیه اروپا گفت: توافق‌نامه ژنو بر عدم تجاوز یا حمله به نهادهای انسانی متمرکز است برای همین ما خواهان توقف مشارکت با دولت "تجاوزگر" اسرائیل هستیم. اسرائیل در سال 2000 توافق‌نامه‌ای را امضا کرده که بر لزوم احترام به حقوق بشر تاکید دارد اما همچنان به نقض این قوانین می‌پردازد.

سخنگوی رسمی احزاب چپ‌گرای پارلمان اتحادیه اروپا به نقض‌های حقوق بشر توسط اسرائیل اشاره کرد و گفت: اعضای اتحادیه اروپا باید موضعی در قبال توافق‌نامه شراکت با اسرائیل که بر احترام به حقوق بشر مبتنی است، اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N816026