زرادخانه هسته‌ای آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفت

سیاسی

یکی از کارمندان سابق دولت آمریکا به حمله سایبری به اطلاعات هسته ای این کشور و تلاش برای انتقال اطلاعات به چین متهم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته مقامات قضایی آمریکا یکی از کارکنان پیشین دولت در ماه ژانویه ۲۰۱۵ تلاش کرده با حملات سایبری به اطلاعات محرمانه درباره تسلیحات اتمی این کشور دست یابد.

این کارمند پیشین دولت آمریکا با ارسال ایمیل‌ های ظاهراً عادی به وزارت انرژی این کشور، بدافزارهایی را به کامپیوتر‌های این وزارت‌ خانه منتقل کرده که امکان بازخوانی و جمع‌ آوری اطلاعات محرمانه را داشته‌ اند.

وزارت دادگستری آمریکا در مورد اتهامات وارده بر این فرد تصریح کرده که «چارلز ایی» با سرقت اطلاعات محرمانه درباره جنگ‌ افزارهای اتمی آمریکا قصد داشته که آنها را به چین بفروشد. فرد نامبرده تا سال ۲۰۱۰ کارمند اداره نظارت بر تاسیسات و مراکز اتمی آمریکا بوده است.

وی پیش از آن نیز در وزارت انرژی آمریکا مشغول به خدمت بود و پس از برکناری از خدمات دولتی «ایی» به فیلیپین مهاجرت می‌کند و حملات سایبری نیز از کشور فیلیپین صورت گرفته است.

آنچه موجب لو رفتن چارلز ایی شده فروش بدافزار توسط یک مامور اف‌.بی‌.ای (پلیس فدرال آمریکا) به وی بوده است.

پلیس فدرال آمریکا زمانی از فعالیت‌ های غیرقانونی ایی اطلاع می‌یابد که وی به یک سفارت‌ خانه خارجی پیشنهاد ارسال اطلاعات محرمانه‌ی آمریکا را می‌کند. ماموران پلیس فدرال آمریکا خود را به جای خریداران این اطلاعات معرفی می‌کنند و ایی را به دام می‌اندازند.