• ۴بازدید
جعفری در گفت‌وگو با ایسنا:

در دین تأکید شده که کسی در کاری که به او مربوط نیست وارد نشود

نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان این‌که یکی از وظایف نهادهای نظارتی گوشزد کردن کارها و وظایف افراد به آنها است، گفت: این که هر کسی کار خود را انجام دهد مبنای دینی،‌ عقلی و قانونی دارد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باب بیان این‌که هرکسی باید وظایف خود را انجام دهد و این مسأله مبنای دینی، عقلانی و قانونی دارد، گفت: حتی در آیات و روایات نیز تأکید شده که هر کس باید کاری را که به آن مربوط نیست واردش نشود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس همچنین اظهار کرد: بر اساس مبنای عقلی نیز باید تقسیم کار صورت گیرد و اگر کارها تقسیم شود هر کسی می‌داند که چه وظیفه و مسئولیتی دارد و باید همان را انجام دهد. در غیر این صورت دخالت موجب بهم ریختن کارها می‌شود.

این نماینده اصول‌گرای مجلس با اشاره به اصل 57 قانون اساسی و تقسیم کار میان قوا، اظهار کرد: این اصل قانون اساسی کار قوا را مشخص کرده تا در کار دیگری دخالت نکنند. حتی در درون سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز همین‌ گونه است.

وی خاطرنشان کرد: البته نهادهای نظارتی وجود دارند که وظایف افراد را به آنها گوشزد کنند. مانند بازرسی‌ها در داخل سازمان‌ها و دستگاه‌های و حتی سازمان بازرسی کل کشور چنین وظایفی را بر عهده دارند.

جعفری همچنین به وظایف رسانه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها نیز وظیفه دارند موارد مختلف را که بر اساس آن خط مشی‌شان تعریف شده پیگیری کنند. در واقع آنها چشم بیدار مردم هستند.

وی در پایان یادآور شد: مجلس نیز برابر قانون وظایفی را بر عهده دارد که وظیفه تقنینی و نظارتی از مهمترین آنهاست که در راستای اختیارات قانونی باید انجام شود.

انتهای پیام

کد N815816

وبگردی