منصف المرزوقی از نشانه‌های تهدید علیه دموکراسی نوپا در تونس خبر داد

رئیس‌جمهوری سابق تونس در سخنانی عنوان داشت، نشانه‌هایی وجود دارد که نسبت به وجود خطرهایی علیه دموکراسی نوپا در تونس هشدار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شکبه خبری روسیا الیوم، المنصف المرزوقی، رئیس‌جمهوری سابق که در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 2014 پیروز نشد، در کنفرانسی با محوریت «دولت و جامعه در تونس... مرزهای انتقال» گفت که با وجود گذشت چهار سال از روند تحقق دموکراسی در تونس پس از انقلاب 2011، اما مشکلات بسیاری همچنان وجود دارد.

وی تصریح کرد که انقلابی که به براندازی نظام سابق انجامید، تا به امروز اهداف خود را در زمینه مقابله با فساد و تحکیم عدالت اجتماعی و بهبود وضعیت اقتصادی و منصفانه عمل کردن در قبال کشته‌شدگان و مجروحان انقلاب محقق نساخته است. هم‌چنین حزب ندای تونس که پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمان بوده و ائتلاف حاکم را با سه حزب دیگر راهبری می‌کند، به این امر متهم می‌شود که فضا را برای بازگشت نظام پیشین آماده می‌کند.

المرزوقی به صراحت در این سخنانش از عملکرد ضعیف دولت کنونی و تعطیل کردن چرخ اقتصادی انتقاد و عملکرد دیپلماتیک و روابط خارجی این کشور را مضحک توصیف کرد.

انتهای پیام

کد N815815