اعلام آمادگی عباس برای بازگشت به میز مذاکرات صلح خاورمیانه

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین آمادگی مجدد خود برای بازگشت به میز مذاکرات صلح با دولت جدید رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در گفتگو با خبرگزاری "اینترفاکس" روسیه خاطرنشان کرد که تشکیلات خودگردان آماده از سرگیری فوری مذاکرات صلح بر اساس برنامه زمانی مشخص است که در آن زمان پایان اختلافات فلسطین و رژیم صهیونیستی مشخص شده باشد.

وی افزود: هرگونه تحرک سیاسی نیازمند وجود اراده لازم نزد طرف اسرائیلی و پایبندی اسرائیل به توافقات امضا شده است تا مذاکرات به هدف اصلی خود که همان پایان بخشیدن به اشغالگری و تحقق اصل تشکیل دو کشور است برسد.

عباس در ادامه مهمترین مانع در ادامه روند مذاکرات صلح را عملیات‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و مخالفت این رژیم با آزادی چهارمین گروه از اسرای فلسطینی بازداشت شده در مرحله قبل از امضای توافقنامه "اسلو" در سال 1993 میلادی دانست و تاکید کرد: هر قطعنامه‌ای که از سوی شورای امنیت درباره مساله فلسطین صادر می‌شود، باید به برنامه زمانی برای صلح و لزوم به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین در مرزهای سال 1967 اشاره داشته باشد.

عباس در حالی آمادگی خود برای بازگشت بر سر میز مذاکرات سازش و مذاکره با دولت جدید رژیم صهیونیستی به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو را اعلام می‌کند که نتانیاهو بارها به ویژه در جریان رقابت‌های انتخاباتی‌اش اعلام کرده بود تا زمانی که در راس قدرت حضور داشته باشد، اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.

انتهای پیام

کد N815782