همکاری آمریکا با ارتش عراق برای بازپس‌گیری پالایشگاه بیجی

سیاسی

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که نیروهای این کشور تلاش می‌کنند با حمایت از نیروهای عراقی فشار بر آنها در پالایشگاه بیجی را که موقعیتی استراتژیک دارد و بخش‌هایی از آن تحت کنترل داعش است، بکاهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به همکاری نیروهای آمریکایی و عراقی برای بازپس‌گیری پالایشگاه بیجی گفت: ارتش از روز سه‌شنبه 26 حمله هوایی علیه داعش انجام داده و با انداختن 18 محموله کمک‌ نظامی را به وسیله هواپیما برای نیروهای عراقی انداخته است.

دمپسی در نشستی مطبوعاتی در پنتاگون اعلام کرد: بیجی بخش مهمی از تاسیسات زیربنایی نفتی عراق است و این پالایشگاه در مسیر کرکوک- موصل که تحت تصرف داعش است، واقع شده و بازپس‌گیری آن اهمیت بسیاری دارد.

این پالایشگاه از چند ماه قبل محل درگیری‌های شدید میان داعش و نیروهای عراقی بوده است. نیروهای دولتی عراق در نوامبر این پالایشگاه را از داعش پس گرفت اما دوباره کنترل آن را از دست دادند و قبل از اینکه دوباره داعش آن را تصرف کند، نیروهای عراقی در ماه آوریل این پالایشگاه را به کنترل درآورده بودند.

انتهای پیام

کد N815174