۰
شمخانی در جمع مردم خوزستان:

آزادسازی هویزه نماد تداوم دفاع حتی النصر است/حمایت از نظام سوریه

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر شورای عالی امنیت ملی، روز آزادسازی هویزه نماد تداوم دفاع حتی النصر دانست و گفت: کسانی که در هویزه دفاع می کردند، هدفشان فقط آزادسازی و حفظ خاک نبود بلکه از مرزهای عقیدتی نیز دفاع می کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در مراسمی که به مناسبت سالروز آزادسازی هویزه برگزار گردید در جمع مردم، مسئولین و عشایر استان خوزستان به ایراد سخنرانی پرداخت.

شمخانی با گرامی داشت یاد و فداکاری های رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی و بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی در منطقه هویزه، خاطر نشان ساخت، کسانی که در هویزه دفاع می کردند، هدفشان فقط آزادسازی و حفظ خاک نبود بلکه از مرزهای عقیدتی نیز دفاع می کردند.

وی گفت؛ نخستین شهید دولت (شهید جرفی) حاضر به ترک هویزه نشد و در کنار مردم ایستادگی کرد و همچنین بازسازی هویزه بلافاصله پس از آزادی نمونه هایی از همت والا و تعهد به سازندگی در کنار ایثارگری توسط مسئولین و مردم است.

شمخانی اولویت دادن به اهداف متعالی و انگیزه های فراتر از قوانین علوم مدیریتی را کار ویژه مدیریت جهادی دانست و تاکید کرد؛ خوزستان با مدیریت جهادی حفظ و آزاد شد و با مدیریت و روحیه جهادی نیز ظرفیت های آن شکوفا و تبدیل به نگینی درخشان در کشور و منطقه خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تجلیل از نقش و جایگاه عشایر و اقوام ایرانی در دفاع از مرزهای سرزمینی و اعتقادی کشورمان افزود؛ تکثر فرهنگی و قومیتی در کشور موجب شده است تا فرهنگی بسیار غنی، پرنشاط و بهره مند از ظرفیت های مختلف داشته باشیم به گونه ای که هر قومیت به عنوان بخشی ارزشمند از پشتوانه فرهنگی و تمدنی ایران محسوب می شود.

وی افزود؛ در نهادها و قوانین ما نه تنها محدودیتی برای اقلیت ها و قومیت ها پیش بینی نشده است بلکه به عنوان فرصت و ظرفیت درنظر گرفته می شود در حالی که در کشورهای مدعی دموکراسی بشدت با مذاهب اقلیت بویژه مسلمانان و رنگین پوستان برخورد می شود.

دریابان شمخانی با اشاره به فتنه طراحی شده از سوی نظام سلطه و ایادی منطقه ای آن در خصوص ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و با سوء استفاده از عناصر خودفروخته؛ هدف آن ها را مقابله با آبادانی در منطقه و درگیر نمودن ظرفیت های داخلی کشور و جلوگیری از هم افزایی و پیشرفت ملت ایران عنوان کرد.

علی شمخانی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به تحولات اخیر منطقه، مسئله رقابت منطقه ای را تفکری استعماری و مربوط به دوره جاهلیت دانست که منطق اسلام آن را نمی پذیرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران فریب نقشه غرب در بازی رقابت منطقه ای را نخواهد خورد کما این که در قضیه داعش نیز فریب داعش سازان را نخوردیم و در نهایت ائتلاف ادعایی آن ها با مشاهده تضادهای درونی و روشن شدن نیت های واقعی تجزیه طلبانه و جنگ افروزانه رسوا شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تخریب زیرساخت های اقتصادی مردم یمن، محاصره اقتصادی و مانع شدن از ارسال دارو را برخلاف احکام و اخلاق اسلامی توصیف و تاکید کرد جهان اسلام  تصمیمات نابخردانه توسط یک خانواده در عربستان که مورد حمایت آمریکاست را تحمل نخواهند کرد و آنان را به خاطر جنایت های صورت گرفته وادار به پاسخگویی می کنند.

دریابان شمخانی افزود؛ هم پیمان شدن با القاعده در یمن به خاطر مقابله با اراده و خواست مردم به عنوان یک ننگ تاریخی در کارنامه آمریکا و همپیمانان آن ثبت شد.

علی شمخانی همچنین با اعلام حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از نظام سوریه به عنوان نظام مشروع  و مورد حمایت مردم، بر گسترش تلاش ها به منظور مقابله با گروه های تروریستی در این کشور تاکید کرد.

 

 

 

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.