آیت‌الله جوادی‌آملی:

با زنجیر عزاداری برای امام حسین(ع)، دست اختلاس‌گران را ببندیم

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي

آیت‌الله جوادی‌آملی بر لزوم توجه بیشتر به ایجاد زیرساخت‌های مناسب جهت توسعه و رونق کشاورزی در کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهور اظهار کرد: حوزه کشاورزی و به ویژه کشاورزی روستایی، وارث یک پراکندگی است که از زمان انقلاب سفید و اصلاحات ارضی به وجود آمد که با وجود از بین بردن نظام ارباب و رعیتی در کشور هیچ نظام مناسب دیگری را جایگزین آن نکرد؛ چرا که هدف، در جریان اصلاحات ارضی و انقلاب سفید جلوگیری از نفوذ و گسترش کمونیسم در کشور بود و نه رسیدگی به اوضاع نابسامان روستاییان.

وی ادامه داد: وظیفه امروز مسئولان این بخش آن است که پراکندگی در حوزه کشاورزی را از بین برده و با ایجاد یک نظام یکپارچه در کشاورزی و جمع کردن پراکندگی‌ها، یک کشاورزی پیشرفته و صنعتی در کشور راه‌اندازی کنند.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «کرامت افراد جامعه باید در مسایل اقتصادی اصل باشد» گفت: مزدوری با کرامت انسان سازگار نیست، پیامبر دست کارگری را بوسید که برای خود کار می‌کرد و مزدور کسی نبود، روستاییان کشور باید با خود اشتغالی و ایستادن روی پای خود زمینه استقلال اقتصادی خود را فراهم آورند تا وابسته به دیگری نباشند.

آیت‌الله جوادی‌آملی خاطرنشان کرد: جمعیت روستایی کشور صاحب امکانات بالقوه گسترده‌ای است، تنها کافی است که ما داشته‌های خود را باور کنیم و با همت بلند این امکانات را در اختیار بگیریم.

وی به پدیده مهاجرت روستاییان به شهرها اشاره کرد و افزود: باید امکانات روستاها به گونه‌ای باشد که روستاییان در روستا احساس راحتی و آرامش کنند تا دیگر به خیال زندگی بهتر به شهرها مهاجرت نکنند و آنجا حاشیه نشین و زاغه نشین نشوند. باید وضعیت به گونه‌ای باشد که مردم روستاها، زندگی در روستا را نشانه محروم بودن و فاقد استعداد بودن ندانند چراکه بسیاری از علما و دانشمندان از همین روستاها برخاسته‌اند؛ عزیزان روستایی باید بدانند روستایی بودن فخر است.

وی توجه و رسیدگی بیشتر به معیشت روستاییان را خواستار شد و گفت: باید با همان زنجیری که در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام با آن عزاداری می‌کنیم دست دزدان و مختلسان را ببندیم؛ یعنی اگر همه مردم کشور احساس کنند در موضوع اختلاس‌ها چنین وظیفه‌ای دارند دیگر اختلاسی در کشور نخواهد بود و این سرمایه‌های هنگفت در اختیار توسعه و عمران بخش‌های مختلف کشور از جمله روستاها قرار خواهد گرفت.

در ابتدای این جلسه سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهور به ارائه گزارشی از ساماندهی اقتصادی، ایجاد اشتغال و تولید در روستاهای کشور پرداخت.

انتهای پیام

کد N814895