منابع لبنانی اعلام کردند:

نبرد القلمون نبردی استراتژیک

سیاسی

منابع لبنانی از نبرد القلمون به عنوان نبردی سرنوشت ساز که آینده سوریه در گرو آن است یاد کردند و امکان پیروزی برق آسا هر یک از طرفهای درگیر را بعید دانستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع سیاسی برجسته به روزنامه الجمهوریه لبنان اعلام کردند: نبرد القلمون جنگی دشوار خواهد بود و هیچ طرفی به سرعت نمی تواند نتیجه آن را رقم بزند زیرا این نبردی استراتژیک است که با سرنوشت سوریه مربوط است و اینکه این کشور یکپارچه می ماند یا تجزیه می شود.

به گفته این منابع نبرد القلمون میان طرفهای درگیر در عرصه میدان نظامی نیست بلکه ائتلاف عربی و غربی و اسرائیل به حکم مجاورت منطقه با جولان در آن دخیل هستد و بر اساس اطلاعات موجود طرفهایی که تا دیروز جبهه النصره را متهم به تکفیر و تروریسم می کردند هم اکنون از آن حمایت می کنند.

این منابع بیان کردند: با توجه به مرزهای باز میان لبنان و سوریه احتمال کشیدن شدن دامنه درگیری به شکل هوایی و زمینی به داخل لبنان وجود دارد به ویژه در نبرد القلمون سرنوشت جبهه عرسال نیز مشخص خواهد شد.

به گفته این منابع تاکنون ارتش لبنان وارد جنگ نشده است اما در صورت وخیم تر شدن اوضاع به طور حتم برای دفاع از مناطق لبنانی که در معرض گلوله باران قرار می گیرند وارد عمل خواهد شد.