اشتاین‌مایر: روابط نظامی روسیه - ناتو در مسیر احیاست

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که روسیه و ناتو در برقراری مجدد ارتباط نظامی پیشرفت کرده‌اند؛ روابطی که از زمان تشدید بحران اوکراین به حالت تعلیق درآمده بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان در کنفرانس خبری مشترک با سرگئی لاوروف، همتای روس خود گفت: بسیار خوشحالم که بعد از شرایطی که سال گذشته با آن روبرو شدیم، ما هم‌اکنون در حال احیای مجدد روابط اطلاعاتی هستیم و روسیه و ناتو در برقراری مجدد ارتباط نظامی پیشرفت کرده‌اند.

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که یک روزنامه آلمانی از خط تماس مستقیم نظامی میان ناتو و روسیه خبر داد. با این حال مقام‌های ناتو می‌گویند که هیچ تغییر چشمگیری بجز تغییر در روند داخلی ائتلاف رخ نداده است.

اشتاین‌مایر که برای شرکت در مراسم هفتامین سالروز پایان جنگ جهانی دوم به وولگوگراد روسیه رفته است، با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و سایر مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه آلمان پیش از آن نیز با اهدای حلقه گل بر روی نماد یادبود سربازان شوروی که در نبرد استالینگراد کشته شدند، ادای احترام کرد.

انتهای پیام

کد N814684