هشدار فعال عربستانی در مورد قدرت گرفتن یمنی ها

سیاسی

فعال سرشناس فضای مجازی عربستان به شدت نسبت به قدرت گرفتن أنصار الله هشدار داد و آن را خطری بزرگ برای عربستان دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، «مجتهد» فعال سرشناس عربستانی است که طی چند سال اخیر اطلاعات محرمانه درون خاندان آل سعود را برملا کرده است. وی در جدید ترین مطلب خود که در صفحه شخص اش منتشر کرده، نسبت به قدرت گرفتن نیروهای جنبش أنصار الله هشدار داده و آن را خطری بزرگ برای همه سرزمین عربستان به خصوص شهرهای جازان و ظهران در جنوب این کشور دانست.
وی نوشت: اطلاعاتی که بدست اداره اطلاعات ارتش عربستان رسیده حاکی است خطر نیروهای حوثی علیه شهر جازان و ظهران حتی از خطر این گروه برای شهر نجران که دو روز پیش آن را مورد حمله قرار دادند که  هم بیشتر است.
«مجتهد» که چندی پیش با انتشار مطلبی فاش کرده بود که هنوز گزینه حمله زمینی به یمن در بین فرماندهان ارتش سعودی مطرح است اما عربستان از حمله زمینی به شدت نگران است، در ادامه این مطلب افزود: حوثی ها توانایی حضور فعال تری در جازان و ظهران را دارند.
این فعال سرشناس ادامه داد: نیروهای «عبد ربه هادی» رئیس جمهور فراری یمن خیلی ضعیف هستند. عشایر مخالف حوثی ها هم کم هستند. دیگر احزاب هم غیر فعال شده و یا بسیاری از نیروهایشان توسط أنصار الله بازداشت شده اند. تنها گروهی که هنوز قدرت دارند و توانایی مقابله با حوثی ها را دارند، نیروهای شبکه القاعده هستند، البته ایالات متحده آمریکا از قدرت گرفتن آنها هم نگران است.