موافقت دادگاه کیفری بین‌المللی با تحقیق درباره حمله رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره

رژيم صهيونيستي

یکی از وکلای قربانیان کشتی مرمره تاکید کرد که دفتر تحقیقات اولیه وابسته به دادگاه کیفری بین المللی با رسیدگی به دادخواست ارائه شده از سوی کمیته دفاع از قربانیان حمله به کشتی مرمره در سال 2010 و اجرای تحقیقات در این زمینه موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهاد گوکدمیر، یکی از وکلای قربانیان کشتی مرمره اظهار داشت که دادگاه کیفری بین المللی قبلا با این دادخواست مخالفت کرده بود اما اکنون دفتر تحقیقات وابسته به این دادگاه پذیرفته که در مورد حادثه حمله رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره تحقیق کرده و به اظهارات شاهدانی که مورد حمله قرار گرفته اند، رسیدگی کند.

دادگاه کیفری بین المللی با موافقت با تحقیق در مورد حادثه حمله به کشتی مرمره این حقیقت را پذیرفته که این کشتی غیرنظامی بوده و کسانی هم که سوار بر آن بودند، افرادی غیرنظامی بودند، کاملا بر عکس آنچه که رژیم صهیونیستی ادعا می کند و مهم تر از همه اینکه دادگاه پذیرفته که رژیم صهیونیستی مرتکب جنایت ضد جنگی شده و شماری از حاضران در کشتی را به شهادت رسانده است.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گوکدمیر اشاره کرد که دادگاه کیفری بین المللی قبلا اعلام کرده بود که به این پرونده رسیدگی نمی کند، اما اکنون دفتر تحقیقات اولیه وابسته به این دادگاه گفته که حاضر به رسیدگی به اظهارات تمامی شاهدان است که این در تاریخ دادگاه کیفری بین المللی بی سابقه بوده و نشان می دهد که دادگاه ارتکاب جنایت های ضد بشری از جانب رژیم صهیونیستی را قبول دارد.

نیروهای کماندوی رژیم صهیونیستی اواسط سال 2010 به کشتی مرمره که بیش از 500 فعال خارجی حامی فلسطین سوار بر آن بودند و به منظور لغو محاصره جائرانه غزه راهی این منطقه شده بود، حمله کرد که در نتیجه 10 فعال ترک به شهادت رسیده و 50 نفر دیگر مجروح شدند.

انتهای پیام

کد N814358