«کشتی نجات» شنبه عازم یمن می شود

هلال‌احمر,یمن

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از بارگیری “کشتی نجات” در بندرعباس خبر داد و گفت: محموله‌ 2500 تنی کمک‌های انسان‌دوستانه هلال‌احمر ایران شامل مواد دارویی، غذایی، ملزومات اولیه و مورد نیاز زندگی و چادر، شنبه از طریق آب‌های خلیج‌فارس برای مردم مظلوم یمن ارسال می‌شود.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، مهندس علی‌اصغر احمدی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات هلال‌احمر ایران برای کمک به آسیب‌دیدگان یمن، اظهار کرد: بر این اساس در دو – سه هفته اخیر محموله‌هایی برای کمک به مردم مظلوم یمن ارسال شد، اما با ممانعت سعودی‌ها پروازهای ایران در یمن فرود نیامد.

وی با اشاره به اینکه برای اعزام کشتی و ارسال محموله 2500 تنی هلال‌احمر ایران با برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس رایزنی‌های لازم انجام شده است، گفت: هم‌اکنون کشتی در بندرعباس در حال بارگیری است و برای اعزام آن با هلال‌احمر یمن و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ هماهنگی‌های لازم انجام شده و به هلال‌احمر عربستان سعودی از طریق ایمیل اطلاعات لازم داده شده است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این محموله انسان دوستانه با کشتی با نام «کشتی نجات» به سمت یمن حرکت خواهد کرد، عنوان کرد: به همراه این کشتی، تعدادی امدادگر و پزشک داوطلب ارائه خدمات انسان‌دوستانه هم به یمن اعزام خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد: کشتی نجات از طریق آب‌های خلیج فارس و دریای عمان در یکی از بندرهای یمن، پهلو گرفته تا مردم مظلوم این کشور بتوانند کمک‌های امدادی لازم را دریافت کنند.

انتهای پیام

کد N814136