هشدار سازمان‌های انسانی درباره تعلیق امدادرسانی به یمن

22 سازمان بشردوستانه فعال در یمن هشدار دادند که در صورتی که گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی برای ورود سوخت به این کشور باز نشود کمک‌های فوری خود را به حالت تعلیق درمی‌آورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، این هشدار این 22 سازمان همزمان با ورود جان کری، وزیر خارجه آمریکا به ریاض شده است.

این 22 سازمان بین‌المللی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که باید آتش بس انسانی در این کشور ایجاد شود تا بتوانیم کمک‌های بشردوستانه را وارد یمن کنیم.

این 22 سازمان اعلام کردند که میلیون‌ها یمنی نیازمند تجهیزات پزشکی، سوخت و مواد غذایی هستند در حالی که گذرگاه‌های دریایی، زمینی و هوایی همچنان مسدود است.

مدیران سازمان‌های بین‌المللی اعلام کردند که کمبود سوخت به حد خطرناک رسیده و در صورت نبود واردات سوخت مردم این کشور با مشکلات جدی رو به رو خواهند شد.

از سوی دیگر ریاض یاسین وزیر خارجه دولت مستعفی یمن از ائتلاف عربی خواست برای نجات عدن وارد عمل شود.

یاسین در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز عربی از جامعه جهانی خواست فورا کمک‌های خود را به غیرنظامیان در عدن انتقال دهند.

وی مدعی شد انصارلله (حوثی‌ها)مسیرها و راه‌های امدادرسانی را بسته‌اند.

وی بر لزوم اجرای قطعنامه شورای امنیت که تهدید سلاح از سوی گروه‌های حوثی را ضروری دانسته خواستار شد.

همچنین شبکه الجزیره به نقل از محمد علی مقدشی، رئیس ستاد جدید ارتش یمن ادعا کرد که گروه‌های حوثی در جزیره در اریتره آموزش می‌بینند.

وی تصریح کرد: ایجاد وحدت بین ارتش عراق یکی از اولویت‌های او خواهد بود به ویژه که 80 درصد از اعضای ارتش اکنون در ارتش خدمت نمی‌کنند.

انتهای پیام

کد N814095