اشتون کارتر: ایجاد مناطق امن در سوریه نیازمند ماموریت نظامی گسترده است

سوريه

وزیر دفاع آمریکا در جریان یک نشست کنگره‌ای گفت: آمریکا باید عملیات نظامی ویژه‌ای را در سوریه برای ایجاد مناطق امن انسانی به راه اندازد تا بتواند از غیرنظامیان و آوارگان حفاظت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن باید مناطق امن در سوریه ایجاد کند یا خیر گفت: این یک ماموریت نظامی است در حقیقت این یک ماموریت نظامی گسترده است. ما باید برای ایجاد چنین فضایی مبارزه کنیم و سپس بجنگیم تا چنین منطقه‌ای را حفظ کنیم.

کارتر افزود: این یک وظیفه دشوار است چرا که تلاش برای ایجاد منطقه‌ای که غیرنظامیان و آوارگان بتوانند برای داشتن امنیت به آنجا فرار کنند از سوی داعش، جبهه النصره و نیروهای دولت سوریه به چالش کشیده می‌شود.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: بعید است کشورهای هم مرز با سوریه به همراه دیگر شرکا در این منطقه حمایت نظامی قاطعانه‌ای را که برای انجام یک ماموریت نظامی گسترده لازم است، فراهم کنند.

خالد خوجه رئیس شورای اپوزیسیون سوریه اول مه سال 2015 میلادی از جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا خواست تا ارتش واشنگتن به نیروهای شورشی در ایجاد پناهگاه‌های امن در مناطق آزاد شده سوریه کمک کند.

از سال 2014 میلادی مخالفان سوری و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را برای ایجاد مناطق حائل و پناهگاه‌های امن در سوریه تحت فشار گذاشته‌اند.

انتهای پیام

کد N814028