مدير سايت رسمی آيت الله نمر در گفتگو با مهر:

اعدام آیت الله نمر پایه های رژيم آل سعود را به لرزه در می آورد

سیاسی

سيد «محمد موسوی» در واكنش به انتشار خبر اعدام احتمالي آيت الله نمر در روز 25 رجب،‌ تاکید كرد اعدام آیت الله نمر پایه های رژيم آل سعود را به لرزه در خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاري مهر، روز گذشته خبري به نقل از يك منبع آگاه و نزدیک به آیت الله نمر منتشر شد مبني بر اين كه مقامات سعودی قصد دارند در روز 25 رجب آیت الله شیخ «نمر باقر النمر» را اعدام كنند. در همین راستا خبرگزاری مهر از «محمد موسوی» مدير پایگاه سايت رسمي اطلاع رساني آیت الله نمر جزئيات این خبر را جويا شود.
وي در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر گفت: بدون شک اعدام آیت الله نمر پایه های حکومت سعودی را به لرزه خواهد آورد زیرا خون ايشان، تاوان سختی را برای رژیم آل ‎سعود به همراه خواهد داشت.
او در ادامه ضمن انتقاد شدید از سکوت مجامع بین الملل و کشورهای غربی در قبال حکم اعدام صادر شده براي آیت الله نمر، گفت: این رفتارهای متناقض مجامع بين الملل نشانگر برخورد چندگانگی غرب و دستگاه های حقوق بشر با این مقوله است.
موسوی افزود: هم اکنون سازمان های بین المللی شاهد و ناظر جنایات آل سعود در منطقه هستند اما به دلایلی كه براي همگان آشكار است، از محکوم کردن این جنایت هاي وحشیانه دست برداشته اند. سعودی ها در داخل عربستان هم مرتکب جنایت های زشتي علیه ملت خود می شوند اما هیچ عکس العملی از قبل ديگر کشورهای مدعی حقوق بشر مشاهده نمی شود.
مدير پایگاه آیت الله نمر ادامه داد: آیت الله نمر برای به پاداشتن امر به معروف و نهی از منکر علیه حکومت جائرسعودی قیام کرد و به همگان آموخت که آزادی بیان باید نخستین حق یک شهروند عربستانی باشد و از نظر حقوقی و بین المللی هر شهروند سعودی می تواند عقیده و نظر خود را اعلام دارد.
وی در ادامه به جایگاه علمی آیت الله نمر اشاره کرد و افزود: شیخ نمر، یکی از مجتهدین شیعه است که به بهانه اقدام علیه امنیت ملی توسط رژیم وهابی آل سعود به اعدام محکوم شده است.
موسوی در ارتباط با شخصیت آیت الله نمر گفت: ايشان از کسانی است که سالیان سال به دنبال بازگرداندن کرامت شهروندان شیعی عربستان بود و معتقد است که همه شهروندان عربستانی باید از حق و حقوق یکسانی بهره مند شوند. آیت الله نمر چندین بار توسط دژخیمان سعودی به دلیل انتقاد از رژيم آل سعود، دستگیر شده است.
موسوی همچنين تأکید کرد: بدون شك در صورت اعدام شیخ نمر، موج جدیدی از انقلاب در عربستان و حتی بحرین به راه خواهد افتاد زيرا آيت الله نمر علاوه بر اهميت دادن به ملت عربستان، همواره رژيم ديكتاتوري آل خليفه را نيز مورد انتقاد قرار مي داد. بدون شک این انقلاب با انقلاب های گذشته فرق خواهد کرد.
ملت عربستان با اعدام آیت الله نمر دیگر فرقه و مذهب نمی شناسند و آل سعود را در عربستان برنمی تابند. گمان آل سعود از حرکت شیخ نمر یک حرکت شیعی بود، اما آیت الله نمر هوشمندانه عمل کرد و حتی اهل سنت عربستان را شریک در انقلاب علیه آل سعود کرد.
موسوی ادامه داد: بدون شک حکم اعدام شیخ نمر بر خلاف شریعت اسلامی و قوانین بین المللی است و این حکم لکه ننگی بر دامن بشریت و سازمان ملل به حساب می آید. با اعدام شیخ نمر همگان خواهند فهمید که کشوری که داعیه اسلام و رهبريت جهان اسلام را دارد و بر خادم الحرمین خود می بالد، هرگونه نظر سیاسی را با اعدام و زندان سرکوب می کند.
مدير سايت رسمي آيت الله نمر در پايان گفت: اگر براي مثال دولت سوریه تصميم مي گرفت یکی از مخالفان خود را اعدام کند، همه سران آمریکایی و اروپایی با عربستان متحد مي شدند و شدیدا به چنين تصميمي اعتراض مي كردند و دم از دموکراسی و آزادی بیان می ‌زدند و فرد اعدام شده را یک انقلابی آزادی ‌خواه لقب می‌دادند؛ اما متاسفانه امروز شاهدیم مدعیان دروغین دموکراسی در برابر صدور حکم غیر منصفانه و مخالف قوانین حقوق بشری لب فرو بسته اند و هیچگونه اعتراضی ندارند.