لاریجانی در دیدار با سفیر ونزوئلا در تهران:

طرح کنگره آمریکا برای تجزیه عراق موذیانه است

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی، با موذیانه خواندن طرح اخیر کنگره آمریکا برای تجزیه عراق گفت: مقاومت و ایستادگی در برابر فشارها و زورگویی‌های آمریکا، موجب عقب‌نشینی آنها از پیگیری طرح‌های موذیانه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «آمنوتب زامبرانو کونتراس» سفیر ونزوئلا در تهران عصر امروز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

لاریجانی در این دیدار، مناسبات ایران و ونزوئلا را نزدیک و صمیمانه خواند و گفت: افزایش رفت و آمد مسئولان سیاسی و پارلمانی دو کشور، نقش مهمی در تداوم روند رو به رشد همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های گوناگون دارد.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از روند توسعه ارتباطات دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در امور سایر کشورها از جمله طرح اخیر کنگره این کشور برای دخالت در امور عراق و تجزیه آن گفت: مقاومت و ایستادگی در برابر فشارها و زورگویی‌های آمریکا، موجب عقب‌نشینی آنها از پیگیری طرح‌های موذیانه می‌شود.

لاریجانی با اشاره به تحولات یمن خاطرنشان کرد: اقدامات نظامی عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن، موجب تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای و تقویت جریان‌های تروریستی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر تداوم همکاری‌های نزدیک میان دو کشور تأکید کرد.

کونتراس: : توسعه همه‌جانبه ارتباطات با ایران همواره مورد تاکید «چاوز» بود

در این دیدار، «آمنوتب زامبرانو کونتراس» سفیر ونزوئلا در تهران نیز با قدردانی از کمک‌های انسان‌دوستانه و حمایت‌های معنوی جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت ونزوئلا گفت: توسعه همه‌جانبه ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران همواره مورد تاکید مسئولان ونزوئلا از جمله «هوگو چاوز» رهبر فقید این کشور قرار داشته است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه افزود: ارتباطات پارلمانی نقش موثری در تعمیق و تقویت مناسبات دو کشور در سایر زمینه‌ها دارد.

سفیر ونزوئلا در پایان این دیدار، افزایش رایزنی و مشورت میان مسئولان دو کشور در مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی را خواستار شد.