کشاورز: کانون وکلا مجزا از نظام نمی‎تواند و نمی‎خواهد فعالیت کند

رئیس اسکودا گفت: ثبت موسسات حقوقی بدون حضور وکلا منجر به ایجاد فسادی بزرگ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، بهمن کشاورز در بیست و چهارمین اجلاس اتحادیه سراسری کانون‎های وکلای دادگستری ایران، با بیان اینکه بین کانون وکلای لرستان و دادگستری روابط بسیار حسنه‎ای وجود دارد و امید می‎رود این مودت استمرار یابد، اظهار کرد: در مورد قانون آئین دادرسی کیفری اینکه یک قانون قبل از اجرا قرار است اصلاح شود، بی‎سابقه است.

وی اضافه کرد: مشکلی که در این قانون وجود دارد اصلاح دو تبصره از ماده 190 و ماده 48 است و چنانچه رخ دهد، حق دفاع منتفی می‎شود.

رئیس اسکودا بیان کرد: کانون وکلا با گزینش مخالف نیست فقط در نحوه، مقررات و مرجع گزینش بحث دارد.

کشاورز اظهار کرد: در زمان پیروزی انقلاب 3 کانون وکلا در تهران، فارس و تبریز با یک هزار وکیل داشتیم. در حال حاضر 23 کانون با 50 هزار وکیل داریم و این قشر می‎تواند در مسائلی راجع به خود و قانون‎ها اثرگذار باشد.

وی گفت: بدیهی است کانون وکلا مجزا از نظام و حکومت نمی‎تواند و نمی‎خواهد فعالیت کند.

کشاورز با تاکید بر اینکه یکی از موضوعاتی که ما روی آن نقد داریم ثبت موسسات حقوقی بدون حضور وکیل است، اضافه کرد: این موسسات به طور وسیعی در حال تشکیل و ثبت هستند که به استناد ماده‎ای که در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است این موضوع باعث بروز مشکلاتی می‎شود که باید با یک طرح یک یا دو فوریتی مرتفع شود.

وی یادآور شد: این موسسات نیاز به آسیب‎شناسی دارند چرا که این موسسات ممکن است فساد بزرگی ایجاد کنند و تنها قوه قضائیه می‎تواند جلوی آن را بگیرد.

انتهای پیام

کد N813673