نسخه جدید سایت انگلیسی خبرگزاری مهر رونمایی شد

سیاسی

نسخه جدید سایت انگلیسی خبرگزاری مهر با هدف بهبود در شیوه اطلاع رسانی و ارائه سرویس‌های جدید به مخاطبان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نسخه جدید سایت انگلیسی خبرگزاری مهر دسته‌بندی جدید اخبار بین‌المللی بر اساس منطقه جغرافیایی آنها نیز لحاظ شده است تا دسترسی دقیق‌تر و مناسبت‌تری را در اختیار خوانندگان این سایت قرار دهد. علاوه بر این، با توجه به ضرورت استفاده از قابلیت‌های چندرسانه‌ای و فناوری‌های جدید در فضای مجازی، امکانات صدا و فیلم نیز به این سایت افزوده شده و بخش جدیدی جهت انتشار فیلم‌های خبری در نظر گرفته شده است.

از جمله امکانات دیگر سایت جدید اختصاص بخشی ویژه به گفتگو با کارشناسان و مقالات صاحب نظران در اقصی نقاط دنیا است که تلاش دارد جدیدترین تحلیل‌ها و ارزیابی کارشناسان از مسایل روز را منعکس نماید. پیش از این گفتگوها و یادداشت‎های تحلیلی به صورت محدود در این سایت منتشر می‌شد. 

رویکرد دیگری که در سایت جدید لحاظ شده است، تولید و انتشار گزارش‌های تولیدی در خصوص مهمترین رویدادهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایران و جهان است که از این پس با در روند منظم تری نسبت به گذشته منتشر خواهد شد. 

لازم به ذکر است سایت جدید انگلیسی خبرگزاری مهر امکانات فنی خود از قبیل جستجو و بایگانی محتوا را نیز بهینه‌سازی کرده و با توجه به گسترش ابزارهای جدید ارتباطی، از قالب تعاملی (Responsive) برای گرافیک خود استفاده می‌کند تا هر مخاطب گرافیک متناسب با دستگاه خود، اعم از رایانه، تلفن همراه هوشمند یا تبلت، را دریافت کند و کاربری آسان‌تری در مطالعه سایت داشته باشد. 

سایت انگلیسی خبرگزاری مهر از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و تاکنون توانسته است جایگاه مناسبی در میان مخاطبان بین‌المللی خود باز کند. در حال حاضر حدود ۳۵ درصد از بازدیدکنندگان این سایت از آمریکای شمالی، ۱۵ درصد از اروپا، ۲۰ درصد از ایران و مابقی از نقاط مختلف جهان هستند.

این خبرگزاری از طریق شبکه‌های اجتماعی نیز با مخاطبان خود در ارتباط است و تلاش می‌کند اخبار را با نهایت سرعت ممکن از این طریق در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. در عین حال، سخنرانی‌های مقامات کشور و مهمترین اخبار سیاسی ایران به صورت همزمان بر روی این شبکه منتشر می‌شود. حساب کاربری سایت انگلیسی خبرگزاری مهر در توییتر بیش از ۵۲۰۰ مخاطب دارد که روزانه بر تعداد آن اضافه می‌شود.