الجعفری: سازمان ملل در حمایت از عراق مواضع شجاعانه اتخاذ کند

سیاسی

وزیر خارجه عراق با تاکید براینکه سازمان الملل باید در برابر اقداماتی که با هدف آسیب زدن به حاکمیت ملی عراق صورت می‌گیرد موضعگیری‌ شجاعانه‌ای اتخاذ کند، این سازمان را مسئول اصلی حمایت از مردم جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز عراق، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق در دیدار با یان کوبیچ، نماینده سازمان ملل در این کشور، خلاصه‌ای از حوادث امنیتی و سیاسی کشور و حمایت‌های بین‌المللی انجام شده از عراق در جنگ علیه گروه تروریستی داعش را به اطلاع وی رساند.

دفتر وزیر خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: الجعفری با تاکید بر اهمیت نقش سازمان ملل در حمایت از عراق در ابعاد انسانی، امنیتی، سیاسی و خدماتی به یان کوبیچ گفت، سازمان ملل نهاد اصلی مسئول حمایت از مردم عراق است.

وزیر خارجه عراق در ادامه با اشاره به آمادگی کامل این وزارتخانه برای ارائه کلیه تسهیلات لازم جهت موفقیت طرح‌های سازمان ملل در کشورش گفت: سازمان ملل باید در برابر اقداماتی که با هدف آسیب رساندن به حاکمیت ملی عراق و ایجاد شکاف میان بافت اجتماعی این کشور طرح ریزی شده، موضعگیری شجاعانه‌ای داشته باشد.

در مقابل کوبیچ نیز تاکید کرد که تمام تلاش خود را برای کمک به عراق در تمامی زمینه‌ها به کار خواهد بست.

نماینده سازمان ملل در عراق تاکید کرد که در بازگشت خود به نیویورک درباره گسترش فعالیت‌های هیات اعزامی سازمان ملل به عراق و کمک به آن در راستای حفظ وحدت، امنیت و ثبات کشور با دبیرکل سازمان ملل گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N813598