عابد:

مسابقات بین‌المللی قرآن تابلوی نظام اسلامی است

قرآن کريم,سازمان اوقاف,سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن

رئیس ستاد برگزاری سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در سالن اجلاس سران تهران به منزله تابلوی نظام جمهوری اسلامی ایران برای نمایش به مسلمانان سایر کشورهای جهان است.

رئیس ستاد برگزاری سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در سالن اجلاس سران تهران به منزله تابلوی نظام جمهوری اسلامی ایران برای نمایش به مسلمانان سایر کشورهای جهان است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرضا عابد در نشست این ستاد با بیان این‌که «تنها یک هفته زمان تا برگزاری بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام به میزبانی ایران باقی مانده است» اظهار کرد: در این روزهای باقی مانده باید با تلاش شبانه روزی تمام امکانات و شرایط لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقات را فراهم کنیم.

عابد تصریح کرد: شهدا در هشت سال دفاع مقدس با رشادت‌ها، تلاش‌ها و ایثارگری‌های خود، عزت و سربلندی را برای ایران اسلامی به همراه آوردند و ما نیز در عرصه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم باید با تاسی به همان بزرگواران و تلاش و کار شبانه روزی، اهداف و برنامه‌ها را به پیش ببریم.

24 اردیبهشت‌ماه؛ آغاز ورود شرکت کنندگان سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن به ایران

دبیر ستاد برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از آغاز پذیرش و ورود متسابقان این دوره مسابقات از روز 24 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: عملیات ورود و پذیرش متسابقان بیش از 80 کشور جهان تا روز 25 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی در نشست هماهنگی این ستاد با اشاره به این‌که «نمایندگان بیش از 80 کشور جهان برای شرکت در این دوره از مسابقات اعلام آمادگی کردند و تاکنون بلیت برای سفر نمایندگان بیش از 40 کشور تهیه شده است» اظهار کرد: پذیرش متسابقان امسال، از روز چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه آغاز و تا روز 25 اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

حسینی با اشاره به این‌که «برای متسابقان برنامه‌های جانبی اعم از بازدید از باغ موزه دفاع مقدس، بازدید از جماران، ادای احترام به مقام شامخ امام راحل (ره)، بازدید از کاخ نیاوران و ... برنامه‌ریزی شده است» گفت: در پایان این مسابقات همانند هرسال و به رسم مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران، متسابقان و هیات داوران نشستی صمیمی با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف جهت طرح دیدگاه‌ها و نظراتشان درباره مسابقات خواهند داشت.

دبیر ستاد برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: کتاب آشنایی با مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سه فصل؛ آشنایی با ایران و آشنایی با انقلاب اسلامی تهیه شده که به متسابقان ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N813440