نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا:

بیانات رهبری تقویت‌کننده تیم مذاکره‌کننده است

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که بیانات اخیر مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده را تقویت می‌کند تا ضمن رعایت خطوط قرمز و زیر بار نرفتن هر نوع توافقی نگران تحریم و تهدید نباشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که بیانات اخیر مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده را تقویت می‌کند تا ضمن رعایت خطوط قرمز و زیر بار نرفتن هر نوع توافقی نگران تحریم و تهدید نباشند.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره بیانات مقام معظم رهبری در جمع وزیر و مسئولان آموزش و پرورش و معلمان سراسر کشور، گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانات دو نکته را مورد تاکید قرار دادند.

وی افزود: با توجه به اظهارنظر تهدیدآمیز برخی مقامات آمریکایی، مقام معظم رهبری صریح و آشکار اشاره کردند که با مذاکره تحت شبح تهدید موافق نیستیم و با توجه به اینکه این تهدیدات از زبان مقامات رسمی آمریکا در روزهای اخیر اعلام شده است ایشان اشاره کردند که نه تنها منطقی نیست بلکه عزت ملی و عزت نفس ما اجازه نمی‌دهد که هم مذاکره کنیم و هم تهدید شویم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر این اساس یا باید طرف‌های مذاکره‌کننده بساط تهدیدشان را جمع کنند یا اینکه نباید ما به مذاکره تحت شبح تهدید ادامه دهیم و به این ترتیب نباید مذاکرات ادامه پیدا کند چون عزت و هیبت نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران زیر سوال می‌رود و ما تحمل هیچ تهدیدی را نداریم.

نقوی‌حسینی افزود: رهبر معظم انقلاب بسیار روشن اشاره کردند که آنها غلط می‌کنند که بخواهند اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند، اگر کسی علیه جمهوری اسلامی اقدام نظامی انجام دهد پاسخ دندان‌شکنی دریافت خواهد کرد. به تعبیر ایشان دوران بزن دررو تمام شده و هر اقدام نظامی با چنان پاسخ روشنی روبرو خواهد شد که اقدام کننده پشیمان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته بعدی در صحبت‌های مقام معظم رهبری تاکید مجدد ایشان بر روی رعایت خطوط قرمز و حفظ عزت و هیبت ملی ایران و هویت ملی ما در مذاکرات بود بدان معنا که ما تحت هر شرایطی نمی‌خواهیم مذاکره و توافق کنیم. باید با رعایت خطوط قرمزی که قبلا اعلام شده و با حفظ عزت ملی مذاکرات ادامه پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه و در جمع‌بندی گفت: قطعا این بیانات تیم مذاکره‌کننده را به شدت تقویت می‌کند تا اولا زیر بار هر نوع توافق نروند، ثانیا از خطوط قرمز به هیچ وجه عبور نکرده و ثالثا از تحریم و تهدید نگران نباشند.

وی افزود: آمریکایی‌ها بیشتر از ما به توافق نیاز دارند، نباید فکر کنیم که آنها نیاز کمتری به توافق داشته و ما نیازمان بیشتر است. ما در طول 35 سال گذشته نشان دادیم که تحریم اثری بر روی کشور نمی‌گذارد که طبق اشاره رهبری همه اقتصاددانان نیز به این موضوع اعتراف کرده‌اند بنابراین تیم مذاکره‌کننده می‌تواند با رعایت این سه وجه با قوت کارش را پیش ببرد.

انتهای پیام

کد N813428