نماینده کرج: مجلس به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای دارد

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس گفت: آموزش و پرورش زیرساخت توسعه کشور است و دولت و مجلس به آموزش و پرورش و معلمان توجه ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، محمدجواد کولیوند در مراسم تجلیل از فرهنگیان و معلمان استان البرز که با حضور نماینده ولی‌فقیه در البرز، معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندار البرز و اعضای شورای شهر کرج در کانون فرهنگی امام علی (ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهارکرد: معلمان یکی از موثرترین عوامل پیشرفت جامعه و توسعه اجتماعی می باشند.

وی به اهمیت و جایگاه معلمان اشاره کرد و افزود: دولت یازدهم و مجلس شورای اسلامی به منزلت شغلی و جایگاه معلمان نگاه ویژه‌ای دارند.

وی در ادامه به رتبه بندی معلمان و افزایش اعتبار آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکلات معیشتی معلمان باید تلاش کنیم و با رتبه بندی حقوق معلمان سعی کنیم توازن در حقوق و دستمزد این قشر برقرار نماییم.

کولیوند با بیان اینکه در سال 93 توجهات ویژه‌ای به مسئله افزایش اعتبارات آموزش و پرورش صورت گرفت، تصریح کرد: امسال میزان اعتبارات این مجموعه بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

نماینده مردم کرج در مجلس همچنین از افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال 94 سخن گفت و افزود: با عنایتی که نمایندگان در مجلس شورای اسلامی داشتند این بودجه از 20 هزار میلیارد تومان به 25 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه این اعتبار در حقیقت بودجه تملک دارایی و جاری آموزش و پرورش است، افزود: حرکتی که مجلس برای بحث بهداشت و درمان در سال 94 انجام داد باید در بخش آموزش و پرورش نیز انجام شود تا این حوزه با تحولات مثبت رو به رو شود.

نماینده کرج در پایان گفت: امسال برای نوسازی مدارس کشور چهار هزار میلیارد و 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که امیدواریم این تخصیص اعتبار گامی موثر در جهت ارتقای آموزش باشد.

انتهای پیام

کد N813333