در نامه‌ باقرزاده به رئیس کمیته صلیب سرخ مطرح شد

ممانعت آل سعود از انتقال پیکر شهدای یمنی به کشورشان

سیاسی

سردار سید محمدباقرزاده جهت انتقال پیکرهای شهدای یمنی به صنعا نامه‌ای را خطاب به رئیس کمیته بین الملل صلیب سرخ در ایران منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی دو مرحله تلاش کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح برای انتقال پیکر شهدای یمنی به صنعا؛ سردار سید محمد باقرزاده "فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح" خطاب به رئیس کمیته بین الملل صلیب سرخ در ایران جهت انتقال پیکر های شهدای یمنی به صنعا نامه‌ای را منتشر کرد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای اولیویه مارتین

با صلوات بر محمّد  و آل محمّد

سلامٌ علیکم

با تقدیم احترام ، همانگونه که مستحضرید رژیم  جنایت کار آل سعود در تجاوزی آشکار در نقض حاکمیت مردم یمن بر سرنوشت خویش با حمایت و معاضدت هم پیمانان جنایتکارش، سیل حملات خویش را به این کشور گسیل داشته و در این راه از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است.

سبُعیت و جنایت  وحشیانه آل سعود  در خاک یمن در شرایطی در حال انجام است که امکان هیچگونه کمک رسانی داده نمی‌شود. کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دو مرتبه تلاش کرد تا در قالب اقدامات انسان‌دوستانه تعدادی از مجروحان یمنی که در حملات آل سعود و هم پیمانانش در خاک یمن مجروح و برای مداوا به ایران منتقل شده بودند و در بیمارستان‌های تهران به شهادت رسیدند به دست خانواده‌هایشان برساند که این امر با کار شکنی و ممانعت رژیم آل سعود به سرانجام نرسید.

لذا از آنجایی که شهدا در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ کنید که اجساد این شهدا توسط هواپیمای اختصاصی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به کشور یمن منتقل و تحویل مقامات این کشور در صنعا گردند.

دوام توفیقات روزافزون شما و همکارانتان را در انجام وظایف انسان دوستانه از خداوند متعال مسئلت دارم.

با تشکر

مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین

سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده