سازمان ملل: بیش از 5 میلیون سودانی نیازمند کمک‌های انسانی هستند

سیاسی

کمپین «پاسخ انسانی در سال 2015» با هدف کمک رسانی به شهروندان نیازمند در مناطق درگیر سودان با همکاری سازمان ملل و دولت سودان در خارطوم آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، مصطفی بلملیح، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور انسانی در سودان در کنفرانسی خبری به مناسبت آغاز کار این کمپین عنوان داشت: سودان نیاز شدیدی به طرح‌های انسانی دارد. چراکه حدود پنج میلیون و 400 هزار تن که 15 درصد از ساکنان سودان را تشکیل می‌دهند به کمک‌های انسانی فوری نیاز دارند که چهار میلیون تن از آنها در اقلیم دارفور در غرب سودان زندگی می‌کنند و نیازمند کمک‌های انسانی با ارزش یک میلیارد و 300 میلیون دلار هستند.

بلملیح گفت: سازمان‌های انسانی در سودان برای به دست آوردن بیش از یک میلیارد دلار جهت حمایت مالی از طرح‌های انسانی تلاش می‌کنند که این طرح‌ها توسط 112 شریک در فعالیت انسانی اجرا می‌شود.

وی افزود: سودان با چند بحران مواجه است. بحران نخست مهاجرت ناشی از درگیری‌های مسلحانه و نزاع‌های قبیله‌ای است و بحران دوم کمبود غذا و سوءتغذیه است که بر حدود چهار میلیون و 200 هزار شخصی در سودان تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N813194