آیت‌الله جوادی‌آملی:

مبارزه با مفاسد اقتصادی پیچیده نیست

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي,مفاسد اقتصادي

آیت‌الله جوادی‌آملی از سوء‌مدیریت در بهره‌برداری صحیح و بهینه از منابع فراوان خدادادی کشور انتقاد کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور و جمعی از اساتید و دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه عالی دفاع ملی، مدیریت جهادی را امری ضروری برای اداره امروز کشور عنوان و اظهار کرد: مدیریت صحیح یعنی زمان و زمین را به درستی شناختن؛ یعنی نیاز کشور و موجودی کشور و کیفیت بهره برداری از منابع موجود کشور را به صورت دقیق بشناسیم.

وی مدیریت جهادی را امری محدود به امور اقتصادی ندانست و گفت: مدیریت جهادی تنها برای امور اقتصادی نیست بلکه اگر کسی در تدبیر هم گرفتار وهم و خیال شد، باید با مدیریت جهادی آن را مهار کند تا یک انسان عقل‌مدار باشد.

این مرجع تقلید ادامه داد: مدیریت جهادی فرد گرفتار در وهم و خیال، آن است که سعی کند برهان استدلالی داشته باشد و گرفتار وهم و خیال نباشد؛ این فرد در حقیقت جهاد اندیشه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار جهاد اندیشه‌ای، جهاد انگیزه نیز لازم است که در آن انسان شهوت و غضب که کار عقل عملی را کُند می‌کند مهار و تعدیل کند.

آیت‌الله جوادی‌آملی از سوء‌مدیریت در بهره‌برداری صحیح و بهینه از منابع فراوان خدادادی کشور انتقاد کرد و گفت:

مدیریت جهادی یک امر آرمانی است و در قله قرار دارد حال آنکه کشور در ابتدائیاتی مانند اختلاس و فساد اقتصادی گرفتار است، مبارزه با مفاسد اقتصادی یک امر پیچیده علمی نیست بلکه این از ضروریاتی است که باید در نظام اسلامی نهادینه شود تا کشور به سمت آن قله حرکت کند.

وی منابع فراوان و ظرفیت گسترده کشور برای توسعه و پیشرفت را یادآور شد و افزود: باید پاکی نفس و رعایت امانت در حوزه مدیریت همواره وجود داشته باشد تا بتوان از این امکانات عظیم و منابع گسترده که به لطف خدا در کشور وجود دارد به درستی بهره برد.

انتهای پیام

کد N813141