با حضور سفیر ایران در امان برگزار شد

نشست مشترک مسئولان راه آهن ایران و اردن

ايران,اردن

نشست مشترک مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی ایران و اردن با حضور سفیر ایران در امان برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این نشست مشترک که با هدف بررسی همکاریهای مشترک در حوزه حمل و نقل بویژه راه آهن در ابعاد دوجانبه و در چارچوب فعالیت های UIC (اتحادیه بین المللی راه آهن) برگزار شده بود ،مجتبی فردوسی پور سفیر کشورمان و لینا شبیب وزیر حمل و نقل اردن نیز حضور داشتند .

مجتبی فردوسی پور سفیر کشورمان ، در این دیدار ضمن تاکید بر گسترش همکاری های حمل و نقل بین دو کشور ،خواستار تفاهم و تعامل مشترک از طریق توسعه همکاریهای فنی و مهندسی شد و بر توسعه همکاری ها در چارچوب کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تاکید کرد .

فردوسی پور ضمن برشمردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه حمل و نقل جاده ای و ریلی، به توانمندیهای کشورمان در حوزه ساخت لوکوموتیو و خطوط راه آهن و همچنین ساخت تونل و پل های درون شهری، خطوط سریع‌السیر و مترو در کلان شهر تهران اشاره کرد و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به توسعه زیرساختهای حمل و نقل و ناوگان ریلی در اردن تاکید کرد.

بر اساس این گزارش "لینا شبیب وزیر حمل و نقل اردن" نیز ضمن ارج نهادن بر دستاوردهای شگرف حوزه حمل و نقل کشورمان بر گسترش همکاری های فنی و مهندسی و ضرورت تبادل تجربیات بین دو کشور تاکید کرد و خواستار کمک به توسعه زیر ساختهای حمل و نقل اردن و توسعه همکاریها در چارچوب تعاملات UIC شد.

در این دیدار هیات راه آهن کشورمان ، عباس نظری مدیرکل امور بین الملل و رئیس دفتر منطقه ای خاورمیانه ای UIC و ابراهیم محمدی مدیرکل سیر و حرکت، که در پانزدهمین اجلاس روسای راه آهن خاورمینه در اردن شرکت کرده بودند، حضور داشتند.

در این نشست مشترک ،عباس نظری نیز ضمن ارائه گزارشی از اجلاس مزبور و دستاوردها و توانمندیهای بخش ریلی جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کشورمان و UIC برای ارائه خدمات مهندسی و آموزشی به طرف اردنی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N813111