از اساتید نمونه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تجلیل شد

عقيدتي سياسي ارتش,ارتش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تقویت باورهای دینی، معرفت و بصیرت افزایی، تقویت معنویت و اخلاق، تقویت روحیه جهادی و سلحشوری از وظایف معلمان و اساتید است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در مراسم در مراسم تجلیل از معلمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به نقش و جایگاه معلم در جامعه اظهار داشت: در جامعه اسلامی نقش و جایگاه معلم چنان با عظمت است که در جای جای متون اسلامی از آنان تجلیل شده است تا جایی که خداوند نیز خود را معلم می خواند و پیامبر گرامی اسلام(ص) هم می فرمایند "انما بعثت معلما".

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان این که نامگذاری روز معلم در سالگرد شهید مطهری و شهید مفتح یک الگو برای جامعه فرهنگی و دیگر اندیشمندان است تصریح کرد: تفکر و اندیشه های والای آن شهیدان، دشمن را به هراس انداخت چرا که آنان می دانستند تفکر مطهری و مفتح در مراکز علمی و دانشگاهی تأثیرگذار است فلذا برای از بین بردن تفکر این دو عالم بزرگ، آنان را به شهادت رساندند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به وظایف معلمین و اساتید سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پرداخت و در این رابطه تصریح کرد: معلمین عقیدتی سیاسی باید ضمن آموختن مفاهیم درسی به دانش پژوهان، به ترویج ایمان، هویت اسلامی و انقلابی و پایبندی به آن نیز بپردازند.

وی درپایان با توجه به بیان حدیثی از امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: خداشناسی، خودشناسی، وظیفه شناسی و آسیب شناسی نیز از جمله مواردی است که معلمین باید به دانش پژوهان آموزش دهند.

براساس این گزارش، در پایان این مراسم معلمین و اساتید نمونه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و ادارات عقیدتی سیاسی نزاجا، پداجا، نهاجاو ستاد آجا معرفی و تجلیل شدند.

انتهای پیام

کد N813098