سردار سلامی در سمنان:

امروز از هر زمان دیگر قدرتمندتریم/درحال تسخیر تدریجی فضا هستیم

سیاسی

سمنان - جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز ما از هرزمان دیگر قدرتمند تر هستیم، گفت: ما امروز می توانیم در هر نقطه منافع دشمن را با هر شدتی مورد هدف قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی، عصر سه شنبه در اجلاسیه شهدای دانشجوی استان سمنان با بیان اینکه دانشجویان همواره در تاریخ نهضت های ضد استعماری ملت ایران در کنار روحانیت فعالیت داشته اند گفت: سرانجام در یک انسجام بی سابقه تاریخی یکی از درخشان ترین تحولات اسلام را تحت پرتوهای نظام رقم زدند و نظام شاهنشاهی را فرونشاندند و نظام جمهوری اسلامی را حاکم کردند.

وی افزود: اگر شما امروز برای ایران در جهان یک هویت ممتاز، یک شخصیت بزرگ و شکوه به رسمیت شناخته شده و آزادی را می بینید همه به برکت در هم تنیدگی واقعیت هایی است که در طول ۳۷ سال گذشته در مسیر هویت یابی این سرزمین نهفته است.

اگر امام خمینی(ره) نبود ما همان ملت مسخ شده بودیم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران همچنین با بیان اینکه وقتی رهبر انقلاب، رهبری بزرگ است، ملت و انقلاب هم بزرگ می شود تصریح کرد: عظمت امروز، خواست ملت ایران است و تنها ملتی هستیم که توانسته الگوی رفتار قدرت های بزرگ را مطابق ایده آل های خود تنظیم کرده به آنها تواضع یاد دهد و آنها را وادار کنیم در مقابل منطق ما از دیپلماسی ارعاب، زور و تهدید صرفنظر کنند و با ملت ایران با احترام و عظمت سخن بگویند

سردار سلامی تصریح کرد: اگر امام خمینی(ره) نبود ما همان ملت مسخ شده و افول شده همانند برده ای تحت تأثیر برده داری در فضای جاهلیت مدرن باید زندگی می کردیم.

وی بیان کرد: اما یک شخصیتی به نام امام خمینی(ره) یک مرجع عالی مقدار دینی مانند یک خورشید از افق این سرزمین طلوع کرد و شخصیت ایشان آنقدر وسیع بود که کرانه های آن ذهن و دل جوانان را سرشار از روح آزادی خواهی، عدالت جویی و اسلام خواهی کرد.

امام خمینی (ره) قلب نظام حاکم برجهان را در دوران جنگ سرد نشانه گرفت

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه اینگونه بود که امام خمینی (ره) در سراسر جهان تکثیر شد، گفت: شخصیت های بزرگ فراتر از توانایی زمان برای محاصره ابعاد وجودیشان حرکت می کنند و پدیده های فرا زمانی هستند و حتی فراتر از مکان، جغرافیای وسیعی را تحت پوشش خود قرار می دهند.

سردار سلامی بابیان تأثیر انقلاب اسلامی ایران و حرکتی که امام راحل آغاز کرد گفت: امام خمینی (ره) با انقلاب خود توانست قلب نظام حاکم برجهان را در دوران جنگ سرد نشانه بگیرد و مقدمات فروپاشی نظم جهانی را فراهم کند.

وی گفت: با چنین اقدام بزرگی، اسلام و انقلاب و همچنین با استفاده از رهنمودهای امام راحل منطق جدیدی در عرصه بین‌الملل پایه‌گذاری شد که پیامش آزادی ملت‌های مسلمان از زیر سلطه و هدفش بازیابی هویت دینی خود بود و وقتی این پیام منتشر شد و انقلاب توانست اولین رخنه را درصحنه سیاسی دشمن وارد کند سازوکارهای بین‌المللی برای مقابله شکل گرفت و قدرت‌های جهانی نمی‌توانستند ظهور یک نظام اسلامی را بپذیرند.

زوال استکبار اکنون تندترین شیب خود را دارد

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به تحولات منطقه و جهان در دوره اخیر، خاطرنشان کرد: استکبار در حال کوچک شدن است و منحنی زوال استکبار در جهان اکنون تندترین شیب خود را دارد.

سلامی اظهار کرد: استکبار جهانی مجبور شده که تمام ظرفیت نظامی و استعداد اقتصادی خود را به میدان بیاورد، ولی با این وجود در حاشیه تحولات جهان قرار گرفته است که تنها دلیل آن ظهور منطق مقاومت در جهان است.

وی تاکید کرد: نمی توان هیچ کشور و مدلی در جهان مانند ایران اسلامی پیدا کرد که در عین محاصره، فشار برای منزوی شدن، جنگ اطلاعاتی و تهدید نظامی آنگونه که در ماجرای هسته ای اتفاق افتاد، بتواند به پیشرفتهای بزرگ دست یابد.

مقاومت مردم یمن برگرفته از انقلاب اسلامی است

جانشین فرمانده سپاه پاسداران، موفقیت اهالی فلسطین و لبنان در مقابله با رژیم صهیونیستی، مقاومت مردم یمن که برگرفته از انقلاب اسلامی است و درگیر شدن دنیای استکبار و نائبان منطقه ای آن در کنار دریای سرخ را نمونه هایی از نتایج نفود تفکر انقلاب اسلامی ایران در جهان عنوان کرد.

سلامی به رشادتهای رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: ارتش عراق با مجهزترین سلاح های ساخت کشورهای پیشرفته دنیا مسلح بود، در حالیکه سلاحهای ایران هر دو روز فقط یک سهیمه پرتاب توپ داشتند.

وی گفت: هنر انقلاب اسلامی این بود که بسیاری از رویاها به واقعیت پیوست و امروز ایران به پیشرفت هایی زیادی دست یافته و در حال تسخیر تدریجی فضا است.

امروز از هر زمان دیگر قدرتمندتریم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن بیان اینکه با وجود قدرت های امروزی عالم که امپراتورهای بی نظیر تاریخ بشر هستند و میخواستند ریشه ایران را از جغرافیای جهان برکنند هنوز مقتدر، توانا، مسلط و محکم ایستاده ایم، گفت: رمز و راز این شکوه شاید در اولین مرحله استقامت و جاودانه شدن و پویش ترازها و پایگاه های بلند برای این ملت باشد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ملت در سخت ترین عرصه های جهاد در برابر دشمنان بزرگ خدا، اسلام و ایران بوده اند، افزود: هر ملتی که پایه های اصلی شخصیت و هویت خود را از شخصیت های بزرگ و انسان های جاودانه می گیرد.

وی با توجه به اینکه هویت هر ملتی، اعتبار و عزت و شخصیت هر جامعه ای محصول گذر آن ملت از دورن برخی واقعه ها و تحت تاثیر برخی شخصیت هاست که شکل می گیرد، افزود: تاریخ سازنده هویت و شخصیت ملت ها است و در این میان انسان هایی وجود دارند که فراتر از زمان حرکت می کنند و برخی واقعیات ها هم وجود دارد که غبار زمان آنها را کهنه نمی کند، هویت سازنده شاکله ملت ها را می سازد و خدا به آن عظمت و شکوه می دهد

درحال تسخیر تدریجی فضا هستیم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز ما از هرزمان دیگر قدرتمند تر هستیم، گفت: ما امروز می توانیم در هر نقطه منافع دشمن را با هر شدتی مورد هدف قرار دهیم.

سلامی با بیان اینکه ما امروز درحال تسخیر تدریجی فضا هستیم، افزود: امروز ماهواره و سیستم پرتاپ گر آن یک واقعیتی روی زمین است.

وی با اشاره به پیشرفت های علمی و فناورانه جوانان ایران زمین، افزود: ایران امروز در حال تسخیر فضاست و هنر انقلاب اسلامی این بود که بسیاری از رویاها را به واقعیت دست یافتنی تبدیل کند.

این مقام مسئول، دفاع مقدس را امتداد مرزهای تازه ای از حیات و جاودانگی برای ملت ایران دانست و تاکید کرد: جنگ ۸ ساله تحمیلی منطق مقاومت در برابر قدرتهای دنیا را به ما آموخت.

سردار سلامی با بیان اینکه دفاع مقدس ایران معنای پیروزی را تغییر داد و اثبات تئوری جدید از پیروزی و تحقق وعده پیروزی اقلیت بر اکثریت بود، جنگ تحمیلی را بستر ظهور ظرفیتهای نهفته در فضایی نابرابر عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت نقش دانشجویان در دوره های مختلف تاریخی، گفت: دانشجویان موتور محرکه پیشرفت هستند و امام خمینی(ره) با علم به این نکته همیشه بر وحدت روحانیت و دانشجویان تاکید داشتند.

تلاش آمریکا برای جذب افکار دانشجویان ایرانی

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش آمریکا برای جذب افکار دانشجویان ایرانی به باورهای آمریکایی، تاکید کرد: آمریکا قصد دارد با تغییر افکار دانشجویان، از آنان شهروندان غیرآمریکایی بسازد، ولی دانشجویان ایرانی آگاهند و آمریکا را خوب می شناسند.

سردار سلامی یاد آور شد: ایران اسلامی با اتکا به توان دانشمندان جوان خود درعرصه های اتم، هوا و فضا، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، استفاده از توان لیزر و ... در دنیا حرف برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز ما به علم و فناوری دست یافته ایم و از میدان نظریه به تدریج عبور کرده ایم تصریح کرد: هنر انقلاب این بوده است که بسیاری از رویاها را به واقعیت تبدیل کند، روزگاری اتم برای ما یک موجود ناشناخته بود ولی امروز فرزندان این سرزمین توانسته اند آن را بشناسند و آن را بشکافند و به انرژی هسته ای برسند.

دامنه اعتبار و منزلت کشورمان تا هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای جغرافیایی رفته است

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قدرتهای جهانی در مقابل ما صف کشیده اند، گفت: ۵+۱نه یک پنج عادی بلکه پنجی که یکی از آنها آمریکا نیمی از قدرت نظامی جهان را برعهده دارد و بر قدرت سیاسی جهان تکیه زده  و مابقی همه لات های جهانی و قدرتهای شیطانی محکم مقابل ما ایستاده اند که به آرمان هایمان نرسیم در حالی که ما پیش می رویم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: ما را تهدید می کنند ولی ما نمی ترسیم و به آنها پاسخ می دهیم و آنها هم این را می دانند.

وی ادامه داد: آنچه موجب این ایستادگی و عظمت در برابر ابرقدرت‌ها شده و دامنه اعتبار و منزلت کشورمان را تا هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای جغرافیایی کشانده و به ملت ما فرصت داده تا پرچمدار مسلمانان جهان شوند، هدایت‌های رهبر و پیشوایی است که هر سال با مفاهیم جدید طبقات منزلت و عظمت این ملت را رفعت می‌بخشد.

قدرتهای دنیا می دانند که نباید با ایران اسلامی وارد جنگ شوند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در مذاکرات هسته ای ایران با ۵+۱ قدرتهای دنیا ایران را تهدید می کنند و از سویی می دانند ایران اسلامی توان مقاومت دارد، افزود: از سوی دیگر قدرتهای دنیا می دانند که نباید با ایران اسلامی وارد جنگ شوند.

سردار سلامی به موضع اوباما رییس جمهوری آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: گفته رییس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه جایی که غرور ملی ایرانیان تهدید شود، آنها از جان خود به راحتی می گذرند، اعتراف مسوولان آمریکا به عجز در برابر ایران است.

وی ادامه داد: قدرتهای دنیا اکنون می دانند که اگر در مسیری غیر از دیپلماسی قدم بگذارند، مجبور به جنگ تازه ای در خاورمیانه هستند، یعنی مقیاسی از دنیای اسلام که ایران در آن نفوذ دارد.

بدون دفاع مقدس نمی توانیم منطق مقاومت در برابر قدرت های بزرگ را بیاموزیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس از جمله وقایعی بود که درکنار آن جریان روح بلند امام راحل در متن جامعه به ما یک معنای جدیدی از زندگی و حیات و جاودانگی بخشید، افزود: بدون دفاع مقدس نمی توانیم منطق مقاومت در برابر قدرت های بزرگ را بیاموزیم و در حقیقت دفاع مقدس ما سازنده نظریه های جدیدی از مقاومت و جنگ بود و برای نخستین بار الگویی از پیروزی در دفاع مقدس ما شکل گرفت.

سردار سلامی با بیان اینکه شهدای دانشجویی نمادهای تدبیر، استراتژی، تفکر، ایمان و باوری بودند که توانستند فضای تفکر جهانی را پیرامون قدرت جنگ، دفاع و پیروزی تغییر دهند، تأکید کرد: هنر شهیدان ما فقط جان دادن در میدان های نبرد نبود؛ بلکه اثبات تئوری های جدید برای مقاومت در برابر قدرت های تا بن دندان مسلح بود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس صحنه ظهور توانایی ها، استعدادها، پتانسیل های نهفته و ظهور شایستگی ها بود، خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس علاوه بر شناسایی نقاط ضعف و قدرت خود و نقاط ضعف و قوت دشمنانمان، ظرفیت مقاومت و ایستادگی در برابر قدرت های مسلط جهانی را پیدا کردیم.

بدون دفاع مقدس نمی توانستیم ادبیات مقاومت را مستحکم و ریشه دار کنیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بدون این داستان طولانی هشت ساله نمی توانستیم ادبیات مقاومت را در جامعه خود مستحکم و ریشه دار کنیم و به دنیا اثبات کردیم ایران قدرتی است که حتی در محاصره با ائتلاف جهانی همه قدرت های بزرگ می تواند پیروز میدان باشد.

سردار سلامی تصریح کرد: شهیدان جنس الهی دارند و هر چه الهی شود جاودانه خواهد بود و زمان بر وی غلبه و مکان بر او احاطه پیدا نمی‌کند و شکوه یک زندگی الهی در انتظار آنها است.

وی با اشاره به این که وابستگان و خانواده‌های شهدا کار بزرگ تری انجام می‌دهند چرا که آرزو‌های خود را بدرقه می‌کنند گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند در ژرفای غم یک مادر شهید نفوذ کند و یا غم و اندوه پدر و مادر یک شهید را تصور کند.

عزت، امنیت، اعتبار و سربلندی کشور از برکت خون شهیدان است

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: قدردانی مردم از مقام والای شهیدان به این سبب است که ما امروزه هر چه عزت، امنیت، اعتبار، سربلندی، آزادگی و شکوه را در کشور شاهد هستیم بدون شک همه از برکت خون شهیدان است.

سردار سلامی تصریح کرد: دانشجویان در جامعه ارزش‌های والایی دارند و قشر دانشجو مورد هدف اصلی تهاجم دشمنان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ذهن و باور جوانان ما به ویژه دانشجویان که منبع و مولد فکری، اعتقادی و فرهنگی جامعه هستند مورد تهاجم بیگانگان قرار گرفته است که می‌خواهند دانشجویان ما با منطق غربی پدیده‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را تحلیل کنند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما اینجا جمع شده ایم تا از خاطره دلاوری ها و حماسه های جاودان دانشجویان شهید استان سمنان تجلیل کنیم، عنوان کرد: دانشجویان همواره در تاریخ نهضیت های ضد استکباری و ضد استبداری ملت ایران در کنار روحانیت جهادگر و مبارز این سرزمین پرچمدار آزادی، استقلال، اعتبار، منزلت و فضائل این ملت بودند و سرانجام در یک انسجام تاریخی یکی از درخشان ترین تحولات جهان اسلام را ایجاد و نظام شاهنشاهی را فرو ریختند و نظام جمهوری اسلامی ایران را حاکم کردند.

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان، محمد وکیلی استاندار و سردار سید محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان به همراه جمعی از خانواده های شهدای دانشجو و دانشجویان در این آئین حضور داشتند.

خانواده های شهدای دانشجوی استان سمنان در این آئین تقدیر شدند و از سه اثر هنری شامل سالنامه شهدا، یک اثر موسیقی، کتاب و نرم افزار با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت از آثار دانشجویان استان سمنان با حضور سردار سلامی رونمایی شد.

استان سمنان ۸۸ دانشجوی شهید به کشور تقدیم کرده است.

اجلاسیه شهدای دانشجوی استان سمنان در قالب برنامه های کنگره بزرگداشت سه هزار شهید این استان و در هفتمین روز از این رویداد مهم فرهنگی برگزار شد.